>

TATİL

Yabancı Dilde En İyi Hollandalılar

Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru bu kez en iyi hangi milletin yabancı dil konuşabildiğini araştırdı.
 
   
 
 
     

Uluslararası katılımcıların cevaplandırdığı anketin sonuçlarına göre, en iyi yabancı dil konuşanların Hollandalılar olurken, en kötü ise İtalyanlar olarak ön plana çıkıyor. Türkler ise 5. sırada yer alıyor.

Özellikle yurtdışı seyahatlerinde yabancı dil konuşabilmek, tatili daha da keyifli hale getiriyor. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner, bu kez hangi milletin en iyi yabancı dil konuştuğunu araştırdı. Sonuçlara göre Hollandalılar ilk sırada yer alırken, ikinci ve üçüncü sırada ise İsveçliler ve İngilizler bulunuyor.

RUSLARA GÖRE TÜRKLER EN İYİ KONUŞUYOR

Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca rotasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştıran Skyscanner’ın düzenlediği ankete göre Ruslar, en iyi Türklerin yabancı dil konuştuğunu düşünüyor. Ruslardan sonra Türklere en çok oy verenler ise Almanlar. Katılımcılar Türklerin; Ruslar, Danimarkalılar, İspanyollar, Fransızlar ve İtalyanlardan daha iyi yabancı dil konuştuğunu düşünüyor.

TÜRKLERE GÖRE İNGİLİZLER BİRİNCİ

Anketin sonuçları; Türklere göre en iyi yabancı dil konuşanların İngilizler olduğunu ortaya koyuyor. Ancak İngilizlerin listesinde Türkler son sırada yer alıyor. Türk seyahatseverlerin yanıtlarına göre İngilizlerden sonra Almanlar ve Ruslar en iyi yabancı dil konuşan milletler olarak sıralanıyor.

İTALYANLAR SON SIRADA

En iyiler bir kenara, listenin en sonunda yer alan İtalyanlar ise en kötü yabancı dil konuşan millet olarak tanımlanıyor. İtalyanların yanı sıra Fransızlar ve İspanyollar da son üçte bulunuyor. Ankette ön plana çıkan başka bir nokta ise çoğu milletin en çok oyu kendisine vermiş olması.

EN İYI YABANCI DİL KONUŞAN MİLLETLER
1. Hollandalılar
2. İsveçliler
3. İngilizler
4. Almanlar
5. Türkler
6. Ruslar
7. Danimarkalılar
8. İspanyollar
9. Fransızlar
10. İtalyanlar

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>