>

TEKNOLOJİ

Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note5: Daha da Hızlı Kablolu ve Kablosuz Şarj

Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note5, Galaxy S6`ya göre kablolu ve kablosuz olarak çok daha hızlı şarj oluyor.
 
   
 
 
     

Bu yeni teknoloji sayesinde, iki cihaz da en sade ve en rahat pil şarjı deneyimini sunarak kullanıcının çoklu medyanın keyfini çok daha uzun süre çıkarmasını ve birden çok işi tamamlayabilmesini sağlıyor.

Samsung'un yeni amiral cihazları Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note5, zarif tasarımlarının yanı sıra enerji konusunda da son derece tasarruflu olacak şekilde tasarlandı. İki cihaz da, daha da gelişmiş multimedya arabirim ve üretkenlik özelliklerini görüntülemek üzere en uygun hale getirilen 5,7 inçlik ekranlarla sunuluyor. Hızlı şarj olan daha iyi pillerle donatılan iki cihaz da uzun süre kullanım garantisi vaat ediyor.

Her biri, Galaxy S6 (2.550mAh) ve Galaxy S6 edge (2.600mAh) modellerine göre yüzde on daha büyük olan 3.000mAh pil ile birlikte sunuluyor. Ek olarak her iki ürün, Galaxy S6'ya göre kablolu ve kablosuz olarak çok daha hızlı şarj oluyor. Bu yeni teknoloji sayesinde, iki cihaz da en sade ve en rahat pil şarjı deneyimi sunarak kullanıcının çoklu medyanın keyfini çok daha uzun süre çıkarmasını ve birden çok işi tamamlayabilmesini sağlıyor.

Adaptif Hızlı Şarj (AFC) özelliği


Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge'in hızlı kablolu şarj sistemini daha da ileri taşıyan Samsung, verimliliği de artırdı. Samsung, kablolu şarjı hızlandıran ve şarj aletinin akıllı telefonla iletişim kurmasını sağlayan AFC'yi (Adaptif Hızlı Şarj) tasarladı. Şarj aleti, cihazın AFC ile uyumlu olduğunu algıladığı takdirde, telefonun pilini daha yüksek gerilim kullanarak şarj ediyor.

Daha hızlı ve daha güçlü şarj özelliğinin yanında, cihazın pili şarj süresini daha da hızlandırmak için gelen enerjiyi uygun şekilde alarak hücrelerine sırasıyla depoluyor.

AFC sayesinde Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note5'in tam şarj kapasitesine ulaşması yaklaşık 90 dakika alıyor. Bu durum, daha küçük bir pile sahip olan Galaxy S6 edge'in yaklaşık 85 dakikalık şarj olma süresi ile karşılaştırıldığında, şarj konusunda verimliliğin önemli ölçüde arttığını gösteriyor.

Kablosuz şarj standı ile 120 dakikada şarj


Kablosuz şarj özelliği de hız konusunda önemli ölçüde iyileştirildi. Galaxy S6 edge'in kablosuz olarak tamamen şarj olması için 180 dakika gerekirken; Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note5, Samsung'un yeni kablosuz şarj standı ile sadece 120 dakikada (bir saat daha kısa sürede) şarj oluyor.

Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge'de olduğu yerleşik kablosuz teknolojiyle donatılan ürünler sayesinde, kullanıcıların ayrıca bir kablosuz pil şarj kapağı ya da konektör satın alması gerekmiyor. Bu özellik, ayrıca cihazın uyumlu olup olmadığı konusunda endişelenmeden kablosuz şarjın keyfini çıkarmanızı sağlıyor. Her bir ürün, dünyanın dört bir yanında en sık kullanılan kablosuz enerji standartlarından ikisi olan WPC (Wireless Power Consortium) ve PMA (Power Matters Alliance) sertifikalı standartları destekliyor.

WPC ve PMA şarj standartlarının her ikisiyle de uyumlu

WPC ve PMA şarj standartlarının her ikisiyle de uyumlu olan ilk cihazların üreticisi olan Samsung; inovasyonlarıyla, bu özelliğin büyük ekranlı iki yeni cihazda ve daha ince bir gövdede sunulmasını mümkün kıldı.

İnce cihazlarda yerleşik kablosuz şarj özelliği, teknolojinin sınırlarını zorlamak üzere durmak bilmeden çalışan Samsung sayesinde kullanılabilir hale geldi. WPC ve PMA'nın farklı frekans bant genişlikleri olduğu için Samsung mühendislerinin hem yüksek verimlilikle çalışan, hem de her iki bant genişliğinin kullanılabilmesini sağlayan bir yöntem bulmaları gerekiyordu. her iki standardın kullanılabilmesini sağlamak üzere kablosuz şarj bileşenlerinde manyetik koruma sağlamak için kullanılması gereken iki farklı malzemeyi birleştirerek kablosuz şarj için yeni bir yerleşik teknoloji tasarlandı.

Smart Manager ile pil kullanımını yönetebilme imkanı

Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge ile birlikte sunulan Smart Manager, kullanıcılara pil kullanımlarını basit ve kolay bir biçimde yönetebilme veya kontrol edebilme imkanı sunulurken; en çok enerji tüketen uygulamaları da görebilme olanağı veriyor.

Samsung, tüm mobil kullanıcılar için erişilebilir ve anlamlı teknolojiler sunarak mobil dünyada yeniliklere öncülük etmeye devam ediyor.

*Sağladığı faydalar, tasarım, fiyat, bileşenler, performans, kullanılabilirlik ve ürünün özellikleri dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, bu belgede yer alan tüm işlevsel özellikler, spesifikasyonlar ve diğer ürün bilgileri önceden bildirilmeksizin veya herhangi bir yükümlülük üstlenmeksizin değiştirilebilir.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>