>

TEKNOLOJİ

iPhone`u Hızlandırmanın Yolları

iPhone`lardaki yavaşlama sorunundan çok sayıda kullanıcı şikayet ediyor. Peki iPhone nasıl hızlandırılır? İşte pratik yöntemler.
 
   
 
 
     

iPhone'ların belli bir süre sonra yavaşlamaya başlaması çok sayıda kullanıcının ortak sorunu. Ancak bu durumu ortadan kaldırmak mümkün. Zira iPhone'unuzun gerçek potansiyeli ise ancak jailbreak ile ortaya çıkıyor.

Bir kaç pratik adımla uygulayacağınız yöntemler sayesinde iphonelarınızı hızlandırmak mümkün.

iPhone'ların belli bir süre sonra yavaşlamaya başlamasının en büyük nedeni çoğunlukla Apple'ın Springboard animasyonları.

Uygulamaları açtığınızda gösterilen bu animasyonlar, cihazınızı yavaşlatabiliyor. 9to5Mac, bu animasyonları tamamen öldürmenin bir yolunu bulmuş durumda.

PEKİ ANİMASYONLARDAN KURTULMAK İÇİN NE YAPILABİLİR?

Animasyonlardan kurtulmak için izlemeniz gereken yol, biraz garip ama işe yarıyor.

Önce Ayarlar> Genel > Erişebilirlik yolunu izleyin. Etkileşim altında Assistive Touch üzerine dokunun.

Burada önemli olan, doğru zamanlama. Bu yüzden, ilk denemelerinizde başarısız da olsanız pes etmeyin; tekrar tekrar deneyin.

Doğru zamanlamayı tutturursanız, simgenin klavyenin üzerine çıkma hızının arttığını göreceksiniz. Artık Springboard animasyonları yok.

Bu ilginç yöntemi (ya da iOS içerisindeki bu ilginç bug'ı) uyguladıktan sonra geçişlerin hızlandığını göreceksiniz; tabi animasyonları da kaybedeceksiniz.

Telefonunuzu eski haline getirmek içinse, tek yapmanız gereken yeniden başlatmak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>