>

TEKNOLOJİ

Türkiye Yeni Yıldan En Çok “Sağlık Mutluluk ve Para” İstiyor

Yepyeni bir yıla sayılı saatler kala 2015’e dair umut dolu dilekler de sıralanmaya başlandı.
 
   
 
 
     

Her gün milyonlarca kişinin fikirlerini, önerilerini, resim ve videolarını paylaştığı Twitter’da, trend topic olan #2015sendenbeklediğim hashtag’i yeni yıl dileklerine tercüman oldu. Ayrıca yeni yıl gecesi programlarını hayranlarıyla paylaşan sanatçıların küçük sürprizleri de Twitter’da yer aldı.

Yepyeni bir yıl ve yeni başlangıçlar... 2014 yılında yaşanan acı tatlı tüm anları geride bırakanlar için 2015 yılı yeni umutların da kapısını açıyor. Her gün milyonlarca kişinin duygu ve düşüncelerini paylaştığı Twitter, yeni yıldan beklenenleri herkese duyurmak için de en çok tercih edilen platform oldu. Türkiye’de trend topic olan #2015sendenbeklediğim hashtag’i milyonlarca kişinin 2015 umutlarını dile getiriyor.

Kimi komik, kimi bıkkın kimiyse umut dolu olan bu tweetler arasında en çok tekrarlanan dilek “sağlık, mutluluk ve para”. Yeni yıldan bekledikleri arasında yeni bir aşk ve yeni bir iş dileyenlerin sayısı da oldukça fazla. Tüm dünyada barış ve huzurun sağlanmasını dileyen tweetlerde “çocuklar ağlamasın” mesajı veriliyor. 2014’ü pek mutlu geçirmeyenler 2015’e “2014 gibi olma”derken 2014’te aşkı bulanların en büyük dileği ise asla ayrılmamak. Futbol fanatikleri 2015’ten en çok şampiyonluk diliyor, “maçların kardeşçe geçmesini” dileyenler de bol bol retweetleniyor.

Funda Arar’dan şarkılı sürpriz

Twitter’da yeni yıl dileklerini paylaşanlar kadar sevdikleri sanatçıların yeni yıl planlarına ortak olanların da sayısı oldukça fazla. Demet Akalın, Bengü, İrem Derici, Murat Dalkılıç gibi sanatçılar Twitter’da hayranlarına yılbaşı gecesi için randevu verdi. Nerede sahne alacaklarını paylaşan sanatçılar yılbaşı gecesinde yayınlanmak üzere konuk oldukları TV programlarına dair görüntüleri de yine Twitter’dan paylaştılar. Bu arada şarkıcı Funda Arar’ın Twitter takipçilerine bir de yeni yıl sürprizi oldu. Arar “İyi seneler” diyerek paylaştığı videosunda yeni albümünde yer alacak “Yediverenim” isimli şarkısının nakaratını seslendiriyor ve hayranlarına eşi ile birlikte el sallayarak iyi seneler diliyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>