>

TEKNOLOJİ

Yaz Aylarında Artan Düğünler Online Alışverişteki Tercihleri de Etkiliyor

İnternetten yapılan alışveriş...
 
   
 
 
     

Özellikle yaz aylarında hızla artan düğün organizasyonları, internetten yapılan alışverişlerde de kendini gösteriyor.

Hizlial.com’un verilerine göre, beyaz eşya, küçük ev aletleri, mobilya, altın ve aksesuar gibi ürün gruplarının satışları yaz aylarında düğün organizasyonlarının artışıyla beraber yükseliş gösteriyor.

İnternetten yapılan alışverişlerde en çok satılan ürün grupları, mevsimlere ve yıl içindeki bazı dönemlere göre farklılıklar gösterebiliyor. Hizlial.com’un verilerine göre, beyaz eşyalar, küçük ev aletleri, mobilyalar, altın ve aksesuar gibi ürün gruplarının satışları yaz aylarında düğün organizasyonlarının artışıyla beraber yükseliş gösteriyor. Ayrıca Hizlial.com’un verilerine göre, fotoğraf makineleri, bahçe ürünleri, piknik gereçleri (mangal vs.), bisikletler, akülü arabalar, dış mekanda kullanılan profesyonel uzaktan kumandalı araçlar, dışarı oyuncakları, bebekler için salıncaklar, bebek arabaları, ana kucakları da yaz döneminin gelişiyle birlikte satışı artan ürün grupları arasında bulunuyor.

Hizlial.com’un satış verilerine bakıldığında, okul döneminin başlamasıyla beraber kırtasiye, notebook, yazıcı, eğitim kitapları gibi ürün gruplarının satışında artış olduğu görülüyor. Ayrıca, kış aylarında kutu oyunları, puzzle’lar, bebekler için ev içi güvenlik gereçleri, ateş ölçerler de satışı artan ürün grupları arasında yer alıyor. Hizlial.com’un verilerine göre, özellikle karne döneminde hediye olarak tercih edilen notebook, tablet, cep telefonu, oyun konsolu ve oyuncak satışlarında yükseliş görülüyor. Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi özel günlerde ise özel günün konseptine uygun ürün gruplarının satışlarında artış yaşandığı belirtiliyor.

Genel olarak satış verilerine bakıldığında ise Hizlial.com’da en fazla cep telefonu, notebook, televizyon, harici disk, tablet, beyaz eşya ve küçük ev aletleri satılıyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>