>

YAŞAM KOÇU

Çalışan Kadınlara Öneriler

Eğer ki sizde çalışan bir kadınsanız, bu önerileri dikkate alın...
 
   
 
 
     

Yoğun bir iş gününün ardından, mesai bitti diye sevinemiyor çalışan kadın. Çünkü iş hayatında ki mesai bitiyor ve yerine ev hayatında ki mesai başlıyor. Eğer ki sizde çalışan bir kadınsanız, bu önerileri dikkate alın...

Eşlerinden destek alamayan, tüm işleri tek başına yapmak zorunda kalan kadınlar ne yapmalı? Öncelikle tüm işleri kendi başınıza yapmak zorunda kaldığınızı ve yorulduğunuzu eşinize doğru bir şekilde kızmadan anlatın. Onun size değer vermediğini düşünmeye başladığınızı, duygularınızı anlatın. Sorumlulukları paylaşmanız gerektiğini anlatmanın diğer bir yolu da, birkaç günlüğüne ailenizin, arkadaşlarınızın veya bir akrabanızın yanında kalmaya gidin. Eşinizden dinlendikten sonra, sizin yokluğunuzda bazı ev işlerini yapmasını isteyin. İşleri nasıl yapacağı konusunda telaşa kapılırsa, kararınızdan dönmeyin.

ZAMANLA DEĞİŞECEKTİR, SABIRLI OLUN


Siz eve döndükten sonra eşiniz, “Onu nasıl yapıyorsun? Yardıma ihtiyacın var mı hayatım? Kendine ev işleri için yardımcı istemeyebilirsin ancak ayda bir kere bir yardımcı almamız iyi olabilir. Yorgunluğunu azaltmak için arkadaşlarınla kahve içmeye ne dersin? Komşunun koleje giden kızını çocuklara göz kulak olması için arada eve çağırmaya ne dersin?” gibi öneriler getirmeye başlayacak.

SEVDİKLERİNİZ İÇİN KENDİNİZE DEĞER VERİN


Tüm bunların sonunda, kendinize özen göstererek çocuklarınıza örnek olacaksınız. Onlar annelerinin bir kadın ve anne olduğunu, bütün gün onlara hizmet eden bir çalışan olmadığını görecek. Siz de dinlenmek için zaman bulmuş olacaksınız.

Uçaklarda genel bir kural vardır. Güvenlik için kişi oksijen maskesini önce kendisi takar. Bunun önemli bir sebebi vardır; “Başkasına yardım edebilmek için önce kendinize yardım etmek zorundasınız”

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>