>

YAŞAM KOÇU

Evde manikür yapmanın püf noktaları...

Manikürü kuaförde yaptırmak hepimizin tercihi. Peki kuaföre girmeye zaman bulamıyorsanız ne yapacaksınız? Manikürünüzü evde kendiniz de yapabilirsiniz.
 
   
 
 
     
1. Ellerinizi yıkadıktan sonra ve kurulayın.
2. Zımpara törpü kullanarak, yumuşak darbeler ile tırnaklarınızı törpüleyin.Tabi törpünüzün çift taraflı olmasına dikkat etmelisiniz. Tırnak köşelerinizi törpülemekten sakının.
3. Tırnaklarınızı şekillendirmeye oval olarak şekillendirmeye başlayın.Tabi el ve parmak şeklinize göre uygun olanı seçmek sizin elinizde.
4. Tırnaklarınızı kontrol edin. Eski bir külotlu çorap üzerinde tırnaklarınızı gezdirirerek bu kontrolü rahatlıkla yapabilirsiniz. Tırnaklarınızın çoraba takılmaması gerekiyor.
5. Tırnaklarınızın yumuşatıcı uyguladıktan sonra birkaç dakika bekleyin.
6. Ellerinizi bir kap sıcak suya koyun ve biraz daha bekleyerek iyice ıslanmalarını ve yumuşamasını sağlayın.
7. Ölü derileri hafifçe geriye itin. Bunu yaparken acı vermemesi gerekiyor.Şeytan tırnaklarınız çıkmışsa dikkatlice kesin.
8. Yumuşatıcı ve nemlendirici krem uygulayın ve bir elinizin başparmağıyla diğer elinizin avuç içine masaj yapın. Böylece kan dolaşımınız artacaktır. Bu uygulamayı tüm tırnaklarınıza uygulayın.
9. Tırnaklarınıza oje sürmeden önce temizlenmiş olmalılar. Asetonlu pamuk yardımıyla tüm tırnak yüzeyinizi ovun. Kaygan bir kalıntı olmaması gerekli. Artık tırnaklarınız oje için hazır hale gelmiştir.
10. Fırçanın üzerine küçük bir miktar oje alın tırnağınızın ortasından başlayarak boyayın. Oje fırçanız bu işlemi sonuçlandıracak kadar oje taşımalıdır. Tırnak kenarlarınıza da gerekli darbeleri yapın. Tırnakğınız, üç darbede tamamen boyanmış olmalıdır. İkinci katı sürmeden önce birkaç dakika bekleyin.
11. Oje hazır olana kadar bekleyin ve en üst katı sürün.
12. Kullandığınız tüm ekipmanlarınızı alkol ile temizleyin.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>