>

YAŞAM KOÇU

Marifetli Kadınlar

Siz de kendinizi sürekli bir koşuşturmacanın içinde mi buluyorsunuz?
 
   
 
 
     

Kadın olmak başlı başına zor bir meslek. Ev işleri, eş olmak ve anneliğin yanına bir de çalışma hayatı gelince işin içinden çıkabilmek insanın tüm enerjisini alabiliyor. Siz de kendinizi sürekli bir koşuşturmacanın içinde mi buluyorsunuz? Beş dakika soluklanabilmenin, sevdiğiniz bir arkadaşınızla telefonda bile olsa biraz sohbet edebilmenin özlemini mi çekiyorsunuz? Okuyacaklarınızı kulak ardı etmeyip uygulamaya çalışırsanız her gece yatmadan önce, “Bugün daha fazla zaman yarattım. Kendim için de bir şeyler yapabildim” diyebilirsiniz.

ERKEN KALKIN

Henüz hiç kimse uyanmamışken uyanıp bir şeyler yapmak harika bir fikir olabilir. Etrafta oradan oraya koşturup bağıran çocuklar, size bir şeyler soran bir eş yokken ya da telefonlar ardı ardına çalmıyorken yapacağınız her şey sizin yararınızadır. Bu hem güne güzel başlamanızı sağlar hem de erkenden yol aldığınız için psikolojinizi zorlu bir güne alıştırmış olursunuz. Sabah sessizlikte kendinize ayıracağınız bir saat, günün başka bir zaman diliminde kendinize ayıracağınız iki saatten daha verimli geçecektir.

HIZLI VE BASİT MAKYAJ YAPMAYI ÖĞRENİN

Her gün sanki bir düğüne gidiyormuş gibi makyaj yapıyorsanız bunun sizin için birkaç eksi tarafı olabilir. Birincisi cildinizin de nefes almaya ihtiyacı vardır ve onu her gün yoğun bir makyajla yormamak gerekir. İkincisi hem o makyajı yaparken hem de akşam makyajı çıkartırken zaman harcarsınız. Makyaj rutininizi basitleştirin.

KIYAFETLERİNİZE ÇABUK KARAR VERİN

Her sabah ne giyeceğine karar veremeyenlerdenseniz işiniz zor demektir. Ama çalışan bir anneyseniz daha da zor! Giyinme odanızda kendinizi kıyafetlere boş boş bakarken bulmak ve “Acaba o mu, bu mu?” diyerek kaybedecek zamanınız yok sizin. Giyim biçiminizi basitleştirin. Birkaç farklı takımla kombinlenebilen bir gömlek ya da hemen her türlü pantolonla olabilen bir ayakkabı sizin daha hızlı karar vermenizi sağlar. Eğer çok renkli ve çeşit çeşit giyinmek çok da sizi bağlamıyorsa stilinizi de sadeleştirebilirsiniz. Siyah ve beyaz her zaman ideal olabilen harika bir kombinasyondur. Birkaç siyah takım elbise, farklı tarzlarda birkaç siyah pantolon ya da eteği hemen her şeyle rahat kombinleyebilirsiniz.

ÖNCELİKLERİNİZİ BELİRLEYİN

Sizin için sinemaya gitmek diğer pek çok şeyden önemliyse sinemaya gidin. Önceliklerinizi belirlemek ve en çok istediklerinizi daha önce gerçekleştirmek sizi planlı-programlı yapar ve böylece listenizin üst sıralarında olmayan diğer işleri de yapmaya zaman bulabilirsiniz.

UNUTMAYIN: ‘MÜKEMMEL İYİNİN DÜŞMANIDIR’

Her şeyi mükemmel yapmaya çalışmak bazen hayatı çok zorlaştırır. İyi yapmanın yeterli olduğu durumları kafanızda belirler ve bunlar için mükemmele ulaşmaktan vazgeçerseniz kendiniz için zaman yaratabilirsiniz. Her zaman pırıl pırıl bir evde yaşama arzunuzu saplantı haline getirmez, arada bir dağınık kalmasına izin verirseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz değil mi?

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>