>

YAŞAM KOÇU

Pazartesiye Enerjik Başlamanızı Sağlayacak Tavsiyeler!!!

Haftanın ilk günü her daim temposu yüksek geçen günlerden olur.
 
   
 
 
     

Hafta sonunun verdiği rahatlık birden telaşa dönüşür. Ancak bu, böyle gidecek diye bir şey yok. Birkaç dokunuşla yeni rutinler kazanmak hiç de zor değil. Pazartesiye enerjik başlamanızı sağlayacak tavsiyeleri sizler için derledik…

NOT ALMAK


Haftanın planını pazar akşamından hazırlamak, yapılacak işleri not etmek her şeyi bir parça daha kolaylaştırır. Bu, market alışverişine gitmek bile olabilir. Mutlaka yazalım. Böylece yapmamız gerekenleri önem sırasına sokabilir ve vakitten tasarruf edebiliriz!

GÜNE SU İÇEREK BAŞLAMAK

Metabolizmamız uykuda yavaşlar. Bu, tüm hareketlerimizi etkileyebilir. Metabolizmamızı hızlandırmak ve güne hazırlamak için uyandığımızda bir bardak su içebiliriz. Gün içinde de sıvı almayı ihmal etmemeliyiz tabii.

ÖĞÜN ATLAMAMAK


Gün içinde öğün atlamak vücudumuzda pek çok sistemi alarma geçirir. Beynimiz "aç mı kalacağım" refleksi ile stres hormonları üretmeye başlar ki aklımıza yemek yemek gelsin. Biz o stres hormonlarından erken davranalım ve öğün atlamayalım.

PENCERELERİ AÇMAK

Her nerede oturuyor veya çalışıyorsak o ortamı sık sık havalandırmak, zihnimizi tazelediği gibi alanımızı da arındırır. Temiz havanın iyi gelmediği şey mi var…

VAKİT AYIRMAK

Belki de ruhsal sağlığımız için en önemli adım bu. Kendimize vakit ayırmak. Gün içinde bir saat belirlemek ve o saatte sadece kendi ilgi alanlarımızla ilgilenmek daha aktif olmamızı sağlıyor. Kitap okumak, sevdiğimiz bir şarkıyı dinlemek, sevdiklerimizle konuşmak. Bize ne iyi geliyorsa o! 

Etiketler: Pazartesi, enerji, Sağlık
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>