>

ANNE - ÇOCUK

Bebeklerin Altı Nasıl Temizlenir?

İşte izlemeniz gereken yollar…
 
   
 
 
     

Çocuk bekleyen ve yeni doğum yapan annelerin hijyen açısından bebeklerin altını nasıl temizlemeleri konusunda dikkat etmeleri ve öğrenmeleri gereken önemli kurallar vardır.

Altını temizleme esnasında cinsel organı temizleyebilmek için hassas davranmak gerekir, daha fazla hijyen için kızlar ve erkeklerde yaralanmaya neden olabilirsiniz. Yeni doğanlarda cildin çok hassas olacağını düşünerek özellikle alkollü bezlerin kullanılmasından kaçınılmalıdır. Bu durumda ılık su ile temizlik bebeğin biraz büyüyünceye kadar yapılması gerekir. Temizlik açısında işleme başlamadan önce ve sonra ellerin yıkanması önemlidir. Dışkının iri kısımlarını bezle aldıktan sonra pamuk parçasının ıslatılarak karın bölgesinden başlayarak aşağıya doğru silinmesi gerekir. Bu işlemi birkaç kez yaparak gereken temizliğin yapılması sağlanır.

Bez bölgesinin kuru kalmasını sağlamak için sık olarak değiştirilmesi gerekmektedir. Islaklık cildin tahriş olmasına neden olacağından bu konuda hassas davranılmalıdır. Kullanılan bezlerin kaliteli ve mümkün olan en üst seviyede emici olmasına dikkat edilmelidir. Yeni doğan bir bebeğin 6 – 7 kez bezinin değiştirilmesi bu gereklilikler düşünüldüğünde normal olduğu anlaşılacaktır. Göbek bağının tahriş olmaması için özel bezlerin kullanılması önemlidir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>