>

ANNE - ÇOCUK

Çalışan annenin çocuğu olmak

İngiliz bilim adamlarının araştırmasına göre, çalışan annelerin çocukları, annesi evde olan çocuklar kadar aktif, duygusal açıdan da gayet sağlıklı.
 
   
 
 
     
Davranışları ve ruhsal sağlıkları açısından, çalışan annelerin çocuklarıyla ev kadınlarının çocukları arasında fark bulunmadığını savunan İngiliz bilim adamları, İngiltere'nin güneybatı kesiminde yaşayan 14 bin çocuk üzerinde bir araştırma yaptı. Sorunları yok 10 yıl süren araştırma sırasında, annesi çalışan ve bu nedenle kreşe giden çocukların ruhsal değişkenlikler göstermediği, huysuzluk yapmadığı ve herhangi bir duygusal sorun sergilemediği belirlendi.

Araştırmanın sonucunu yorumlayan Bristol Üniversitesi bilim adamları, "Bu çocuklar, fiziksel açıdan da en az annesi evde olan çocuklar kadar aktif" dedi. Araştırmayı yürüten ekibin başkanı Prof. Dieter Wolke, elde edilen sonuçları şöyle anlattı:

Aileyi etkiliyorlar

"Araştırmada bir de sürpriz sonuca ulaştık. Eğer anne babaların son derece aktif bir bebekleri varsa, çocuk üç yaşına geldiğinde anne baba da çok daha aktif hale geliyor."

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>