>

ANNE - ÇOCUK

Çocuğunuzun İlk Web Adresi

Çocuğunuzu bilgisayarla tanıştırmak, birlikte eğlenmek istiyorsanız, işte en doğru adres...
 
   
 
 
     

Çocuğunuzu Bilgisayarla Tanıştırmak, Birlikte Eğlenmek, Gelişimine Katkıda Bulunmak İstiyorsanız Uzman Danışmanlar Tarafından da Desteklenen En Doğru Adres AkıllıBaşlangıç.com...

AkıllıBaşlangıç, 3-7 yaş aralığındaki çocukların bilgisayarla tanıştırılmaları, ruhsal ve zekâ gelişimlerine uygun bir şekilde bilgisayar kullanmaları için hazırlandı. İçeriği sürekli güncellenen ve geliştirilen site içeriğinde çocuklar için eğitici ve eğlenceli oyunlar, masallar bulunan Türkiye’deki ilk ve tek site olma özelliği taşıyor.

AkıllıBaşlangıç, eğitim alanındaki önemli kitapları ve bilimsel çalışmaları ile de tanınan Prof. Dr. Ayla Oktay ve Türk Beyin Takımı Kaptanı Ferhat Çalapkulu danışmanlığında hazırlanıyor. Zararlı içerikten ve reklamlardan tamamen arındırılmış olan sitede okuma yazma bilmeyen çocuklar için gerekli görsel ve işitsel yönlendirmeler yapılarak çocukların kolaylıkla kullanabilmesi sağlanıyor.

AkıllıBaşlangıç çocukların günde bir saatten fazla bilgisayar başında kalması zararlı olduğu için günlük 1 saat kullanımdan sonra otomatik olarak kapanıyor.

AkıllıBaşlangıç Genel Müdürü Erdem Samut, “Uzun yıllar bilişim sektöründe çalıştıktan sonra yurt dışında iyi örnekleri olan çocukların zekâ gelişimlerine uygun eğitici ve eğlendirici bir sitenin Türkiye’de de olması Türk çocuklarına uygun bir içerikle ve tasarımla hazırlanması için çalışmaya başladık. Bu konuda Sn. Ayla Oktay başta olmak üzere uzman psikologlardan ve Türk Beyin Takımı’ndan danışmanlık aldık. KOSGEB tarafından da desteklenen projemizin Türkiye’de oyun tasarımı ve çocuklara yönelik yararlı içerik üretmekle ilgili önemli bir konumda olmasını hedefliyoruz.”dedi.

Prof. Dr. Ayla Oktay ise konuyla ilgili olarak; “Teknoloji günümüz insanının yaşamında artık vazgeçilmez bir yere sahip oldu. Çevrelerinde teknolojiyi kullanan insanları gören küçük çocuklar da bunlara doğal olarak ilgi duyuyorlar. Tabii bu da anne babaların çocukları bilgisayarla tanıştırmak konusunda sorular sormalarına neden olmaktadır. Son on yılda bu sorular giderek artmıştır. Anne babalar için çocukların teknolojiye giderek artan ilgisi bazı sorunları da beraberinde getirmiştir. Hayatımızın bir gerçeği olan bilgisayarla çocuklarımızı kontrollü bir şekilde tanıştırmamız gereklidir. Çocuğun günde bir saatten fazla bilgisayarın başında bırakılması doğru değildir. Mümkünse anne ya da baba da çocuğa bilgisayar kullanımı sırasında eşlik etmelidir. Akıllı Başlangıç’ın bu anlamda önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Zararlı içerikten ve reklamlardan arındırılmış, çocukların gelişimlerini destekleyen bu tür çalışmaların hayata geçirilmesinin çocuklar ve aileler için çok yararlı olacağını düşünüyorum.”dedi.

www.akillibaslangic.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>