>

ANNE - ÇOCUK

Çocuklar tehlike altında...

Günlük yaşamda hep temasta olduğumuz kimyasal ürünlerin, çocukların beyin gelişimi bakımından tehlikeli olduğu bildirildi.
 
   
 
 
     
Doğayı Koruma Örgütü (WWF) tarafından Londra’da bugün yayımlanan raporda; TV, bilgisayar, otomobil koltuğu ve mobilya gibi eşyaların toksik etkisinin, çocukların zeka gelişimini ve koordinasyon yeteneklerini etkileyebildiği kaydedildi.

AB ülkelerinde yürütülen araştırmalardan hareketle hazırlandığı belirtilen raporda, tüketicilerin daha iyi korunmasının şart olduğu vurgulandı. Örgütün toksik ürünler danışmanı Gwynne Lyons, raporu sunarken, “Bilim kimyasal ürünlerin çocuklarımızın zihni melekelerini etkilediğini gösterdiği halde, bugün kullanmakta olduğumuz ürünlerin çoğu hakkında gereken ayrıntılı bilgiye sahip olmamamız inanılır gibi değil...” dedi.

WWF’ye göre, kimyasal ürünler; hafızanın zayıflamasına, görsel algılamanın azalmasına, hareket yeteneğinin gerilemesine ve İQ testlerinde zayıf not alınmasına yol açabiliyor.

Örgüt, gönüllü Avrupa milletvekillerinden alınan kan numunelerinde 76 çeşit kimyasal madde bulunduğunu da geçen ay açıklamıştı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>