>

ANNE - ÇOCUK

Çocuklar ve burçları

Çocuğunuzun nasıl biri olduğunu ve burcunun hangi özelliklerini taşıdığını mı merak ediyorsunuz?
 
   
 
 
     
Koç burcu

Dünyaya gelir gelmez çığlığı basar. Böylece daha doğduğu andan itibaren evin hakimi olduğunu anlatmaya çalışır. Aceleci, sabırsızdır, erken ayağa kalkar ve yürür. Biraz büyüyünce derin sevgisini ortaya koyar. Sevgiyle birlikte müthiş bir inat ortaya çıkar. Ona ceza verilmemelidir. Çünkü ceza, ne kadar hafif olursa olsun o kişililiğine indirilen ağır bir darbe sayar. Dahi çocukların en fazla bu burçtan çıktıkları söylenebilir. Cazibeli, gururlu, cesur, atılgan ve hayalperesttir.

Boğa burcu

Sessiz ve sakindir. Fakat ummadığınız bir anda feryadı basar. Daha birkaç aylıkken rahatsız edilmek istemediğini size açıklar. Boğa çocuğuna ısrar etmek hiç de iyi netice vermez. Çünkü bütün Boğalar gibi inatçıdır. Küçük yaştan itibaren inanılmayacak kadar kuvvetlidir. Ona daima şefkat ve sevgi göstermeniz şarttır. Azarlamak, tenkit etmek, cezalandırmakla onu terbiye edemezsiniz. Çalışmayı sevmezler, okumaya da pek meraklı değillerdir. Onu bu konuda teşvik etmeli, merakını tahrik etmelisiniz.

İkizler burcu

Daha bebekken beşiğinin kenarına tırmanıp dışarıya atlamayı deneyecektir. Küçük yaşlarda resim, dans veya müzik kabiliyetini ortaya koyar. Okulda da zekası sayesinde öğretmenlerini memnun eder. Yalnız sinir sistemi hassas olduğu için onu sevgi ve şefkatle yatıştırın. Bu arada geniş hayali yüzünden mübalağa eder, yalan söyleyebilir. Her şeyden çabucak sıkılır.

Yengeç burcu

Çok hassas ve içlidir. Ona gereken şefkati gösterip güven duymasını sağlarsanız kolaylıkla terbiye edip büyütürsünüz. Hak ettiği sevgiyi vermez, ilgiyi göstermezseniz çocuk büyüyünce, insanlardan çekinir ve şüpheci olur. Anne ve babasından görmediği sevgiyi eşinde arar. Ama hislerini gizlemeye alışık olduğu için de arzularını, sevgisini açıklamaktan çekinir. Kişilik sahibi olabilmesi için yol göstermeniz şarttır.

Aslan burcu

Cesaretli, başkalarını idare eden, hareketli, gözü pek, konuşkan, zekilerdir. Daha küçük yaşta arkadaşlarını yönetmeye kalkar. Başıboş bırakılırsa kibirli, gürültücü, haşin olabilir. Daha erken yaşlarda onu iyi eğitmeniz, doğruyla yanlışı öğretmeniz lazımdır. Çalıştığı, verilen görevleri iyi yaptığı zaman övün. Böylece çocuk, övülebilmek için kendine düşen işleri dikkatle yapar ve tembel olmaz.

Başak burcu

Küçük yaşlarda zekásını ortaya koyar. Her şeyi merak edip sorarak sizi bezdirir. Okulda da merakı ve zekası sayesinde başarılıdır. Üstelik fazla çalışmadan başarı gösterir. Yalnız o sabırsız, çabuk bıkan huzursuz bir tiptir. Anne-baba, çocuğu oyalayacak konular bulmalı, onun derslerini sevmesi için çareler düşünmelidir. Başaklar doğayı çok sever. Bakıp besleyeceği bir kedi, köpek, kuş alın.

Terazi burcu

Çok yönlü ama çekingendir. Hislerini kolay kolay açıklamaz, fakat çok sevilmeyi ister. Güzelliklere düşkün, hisli, kafasını kullanabilen, nazik, terbiyeli bir tiptir. Erken yaşta onun hangi konuya kabiliyeti olduğunu anlamak ve onun bu yönünü geliştirmek çok yararlıdır. İyi yetiştirilirse övünülecek bir insan olur.

Akrep burcu

Neşeli, hareketli, cana yakın bir tiptir. Problemlerden hoşlanır ve bunları ortadan kaldırmak ister. Onun için derslerinde başarılı olur. Ancak gizlilikten hoşlanan, biraz sinsi bir tiptir. Kendisine verilmeyeni hileye kaçarak elde etmeyi ister. Buna fazla zeki ve cesur olması yol açar. Zeka ve cesaretini uygun alanlara yöneltmek gerekir. Böylece gizli kapaklı işlere kalkmaz.

Yay burcu

Ailesi tarafından çok sevilir. Bu güzel, neşeli, cana yakın, hareketli çocuk ayrıca çok dürüsttür. Daima neşeli olan çocuk asla emir dinlemez. Ona ısrar etmek, cezalandırmaya kalkmak hatadır. Çünkü bu çocuk doğuştan bağımsızdır. Onun için çocuğa, güleryüz, sevgi ve şefkatle davranılmalı ve yumuşaklıkla her şey öğretilmeli. Bütün mesele onun fazla enerjisini uygun bir alana yöneltebilmektir.

Oğlak burcu

Çekingen, kolay kolay gülmeyen bir tiptir. Zaten bu burçta doğanlar çocukluk çağlarından itibaren olgunlaşır ve orta yaştan sonra da gençleşmeye başlarlar. Hırslı, dikkatli, sabırlı ve inatçıdır. Bu yüzden derslerine dikkat etmesi ve sabırla çalışması mümkündür. Çok daha zeki öğrencilerden daha da fazla başarı gösterir. Kafası gelişince de daha planlı ve metotlu hareket eder. Ancak hislerini anlamak, onu duyduğu güvensizlikten kurtarmak gerekir.

Kova burcu

O diğer çocuklar gibi her gün okula gitmeyi istemeyebilir. Uygun bulmadığı şeyler yüzünden ciddi tartışabilir. Meraklıdır. Ünlü kimselerin hayatlarını inceler, sonra kendi kendine hayaller kurar. Daima desteklemeli, cesaret verilmelidir. Zamanla okulu, arkadaşlarını çok sever. Arkadaşlarını etkiler. Küçük yaşta mesleği hakkında karar verecek kadar zekidir. Onu sevin ve şefkat gösterin ama daha önemlisi yaşıtınızmış gibi davranarak problemleri halledin.

Balık burcu

Çekingen ve utangaçtır. Resim, müzik, edebiyat gibi konularda kabiliyeti vardır ama hayal aleminde yaşar. Kendi haline bırakılırsa içine kapanır ve hayalleriyle baş başa kalmayı tercih eder. Zekası sayesinde derslerini çabuk kavrar. Ama sert bir söz veya bakış onun kırılmasına ve derslerden soğumasına yeterlidir. Öğretmenin de çocuğu anlayarak yumuşak davranması gerekir. Küçük yaşta güzelliklere olan düşkünlüğünü vurgular. Resim yapması, kitap okuması, müzik dinlemesi için onu teşvik edin. Böylece güzellik arzusunu tatmin eder ve yeteneklerini ortaya koyar. Balık çocuğu kıskançtır. Kardeşlerini ona tercih etmek huzurunu kaçırır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>