>

ANNE - ÇOCUK

Doğum Çantasında Olması Gerekenler

Doğum için hastahaneye giderken valizimde neler olmalı?
 
   
 
 
     

Bu soru her anne adayının kafasında yer almaktadır. Soruların yanıtlarını ararkende her kafadan çıkan sesler nedeniyle iyice kafanız karışabilir. Siz gelin az ve öz, bir o kadarda önemli şeylerin olduğu bu çantanın nasıl hazırlanacağını bizlerden öğrenin...

Doğumdan önce, doğum yapacağınız hastanenin ne gibi imkanlar sunduğunu öğrenmeniz oldukça faydalı olacaktır. Kimi hastahanelerde anne ve bebek için gerekli bazı eşyalar sağlanmaktadır. Böyle bir imkan olup olmadığını bilirseniz, yanınızda gereksiz bazı eşyalar taşımış olmazsınız.

KENDİNİZ İÇİN:


Anne adayı, bebeği için hazırlayacağı bavula kendi kişisel bazı eşyalarını da ilave etmeli veya ayrı bir valiz yapmalıdır.

Bunlar 2-3 takım gecelik veya pijama (bebeğinizi emzireceğinizden önden düğmeli olanları tercih edilmelidir), sabahlık, çorap, terlik, bol miktarda iç çamaşırı, kişisel temizlik ürünleri, küçük el aynası, bol miktarda hijyenik ped, en az iki adet emzirme sütyeni, meme uçlarını korumak için hazır satılan kompresler, meme ucunuza sürmek için krem, meme ucunuzu temizlemek için kullanacağınız mendiller, kirli çamaşır torbası.

BAKIMLI OLMAK SİZİN DE HAKKINIZ

Doğumdan sonra solan cildinizi biraz olsun canlandırmak, eşinize ve gelen ziyaretçilere daha güzel ve bakımlı görünebilmek için, en önemlisi kendiniz için birkaç makyaj malzemenizi de yanınızda götürebilirsiniz. En basiti, rimel, allık, göz kalemi ve ruj yeterli olacaktır.

Hastaneden çıkarken giyeceğiniz kıyafeti doğumdan önce hazırlayıp, yerini eşinize göstermenizde çok büyük fayda var. Tabiki önceden hazırladığınız valizinize de koyabilirsiniz.

BEBEĞİNİZ İÇİN:

En küçük boy çocuk bezi, ıslak mendil, zıbın, uzun kollu, bacaklı body (tulum) veya pijama, başlık, patik, çorap, eldiven, mevsime uygun yelek veya hırka, bebek battaniyesi, süt sağma cihazı.

Hastaneden çıkarken bebeğinizi taşıyabileceğiniz bir portbebe ve bebek bakım çantası da listeye dahil edilmelidir. Hastaneden çıkarken bebeğinize giydirmek istediğiniz özel bir giysi varsa onu da unutmayın tabii...

SON OLARAK;

Bu güzel anı kaydetmek için fotoğraf makinesini unutmayın...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>