>

AŞK - CİNSELLİK

Herkes romantik olamaz

Sizin romantizm anlayışınız ile onunki arasında dağlar kadar fark olabileceğini hiç düşündünüz mü?
 
   
 
 
     
Romantik kadının isteği: Beraber duş almak Romantik erkeğin isteği: Duştan kaçmak ve bütün günü yatakta geçirmek Filmlerden bir sahne; çift birlikte duştadır, aşk ve romantizm doruk noktasındadır... Bu sahne çoğumuzu duygulandırsa da gerçeklere pek de yakın değil; çünkü biraz zorlama... Gelin bu sahneyi hayatımıza uyarladığımızı düşünelim. İki kişinin aynı anda küçük duş kabinine sığmaması, ihtimal dahilindedir. Hadi sığdınız diyelim; o tıkış tıkış alanda birinin gözüne sabun kaçması veya diğerinin su yutması an meselesidir! Bunların da olmadığını farz edin; tam partnerinize sarılacakken onun ya da sizin ayağınızın kayıp düşmeyeceğini kim garanti edebilir? Peki, bu şartlar altında özlemini duyduğunuz o sıcaklığı neden yatakta yaratmayasınız? Kirli ve yaramaz olmak, ıslak ve kırıkları olan biri olmaktan bin kat iyidir!

Romantik kadının isteği: Uzun süren kocaman bir sarılma

Romantik erkeğin isteği: Maksatlı, uzun süren bir sarılma

Kadınlar dakikalarca kendilerine sarılan erkeklere karşı her zaman sempati duymuşlardır. Ne yapıldığı ve karşısındakinin ne istediği konusunda genellikle hiçbir fikir sahibi olmazlar. Oysa erkekler sadece "merhaba", "seni özledim" ve "güle güle" sarılışlarına alışıktır. Hiçbir sebep yokken, yani durup dururken üç dakikadan uzun süren sarılmalar, onlar için durumu karmaşıklaştırır. Düşünceleri ise şu yönde gelişir: Ayrılıyor muyuz? Yoksa bu bir ön sevişme mi? Bu durumda erkeklere buradan mesajı açık seçik vermeliyiz: Sizin kollarınızda kendini mutlu ve huzurlu hissediyor. Sevginizden başka hiçbir şey düşünmüyor. Siz de hiçbir şey düşünmeyip sadece sarılın.

Romantik kadının isteği: Yatakta yatmak ve kahvaltı etmek

Romantik erkeğin isteği: Sıcak suyu, barı olan bir otelin yatağında kahvaltı etmek

Siz bütün hafta sonunuzu, küçük bir yatak, televizyonsuz ve sıcak susuz bir odada olmasına rağmen onunla baş başa geçirmek istiyorsunuz. Olabilir... Erkekler de sözde televizyondan, bardan uzak bir yere gitmek isteyebilir, ama planladıkları tatillerde genellikle hepsi bulunur. Yatak gıcırdıyor mu ya da kahvaltıya gitmezsek aç kalır mıyız sorularını akıllarından tamamen çıkarmak, erkekler için birincil kuraldır. Hafta sonu kaçamağı için seçeceğiniz yerin bu tarz sorunlardan uzak olmasına dikkat edin.

Romantik kadının isteği: Lüks bir restoranda mum ışığında yemek yemek

Romantik erkeğin isteği: Pizza ve bira ile ayak üzeri bir atıştırma

Sizin istediğiniz gibi bir yemekte, erkekler kesinlikle sizin istediğiniz mükemmel erkek gibi davranmak zorunda olduklarını düşünürler. Tamam, istediğiniz tam da odur, ama karşınızdakinin bunun bilincinde olması kendisini kötü hissetmesine yol açar. Partnerinizin pizza yiyip bira içerken hissettiği rahatlığı, restoranda yakalaması imkansızdır. Bazen onun isteklerinin de romantik olma çabası güttüğünü düşünürseniz, ilişkiniz daha uzun yıllar devam edebilir.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>