>

AŞK - CİNSELLİK

Yaş Farkı Olan Aşklar

Yaş farkı olan bir aşk yaşıyorsanız bu haberimiz size özel!...
 
   
 
 
     

Öncelikle bir kadının, yaşı kendisinden hayli büyük ya da hayli küçük bir erkekle birlikte olmasının ayrı ayrı avantajları ve dezavantajları var. Bu tip bir deneyimi ilk kez yaşayan kadının her halükarda bir bocalama dönemi geçireceği kesin. Ama sonrasında yavaş yavaş işler yoluna giriyor. Ne var ki, ilişkideki yaş farkı uzun vadede ciddi bir sıkıntı kaynağı haline gelip çiftin arasında çeşitli anlaşmazlıklara neden olabiliyor. İki tarafın hayata bakış açışı, beklentileri, yaşam tarzları arasında bir kopukluk baş gösterebiliyor. Ancak bu tarz problemleri genellemek oldukça zor çünkü bunun tam tersine yaş farkının bir avantaj ve mutluluk kaynağı haline geldiği ilişkiler de göstermek mümkün.

YAŞLI ERKEKLE AŞK YAŞAMAK

Ülkemizde yaşça büyük erkekle ilişki kurmak, annelerimizin kuşağından gelen bir alışkanlıkla nispeten daha sık karşılaşılan bir durum. Birçok genç kadın kendi yaş grubundaki erkekleri yeterince olgun bulmuyor ve kendisinden yaşça büyük erkeklere yönelebiliyor ya da hiç böyle bir niyeti yokken tesadüfler sonucu böyle bir erkekle ilişkiye girebiliyor. Özellikle orta yaşlı erkekler tecrübeleri, bir kadına nasıl davranılacağını iyi bilmeleri, oturmuş bir yaşam tarzına sahip olmaları ve hayattan beklentileri ile genç kadınlar için oldukça çekici hale gelebiliyorlar. Ailelerin birçoğu da kızlarının bu tarz ilişkisine olumlu bakıyor; kızlarının deli çağını atlatmış, aile kurma yaşına gelmiş, iş, güç ve düzenli gelir sahibi bir erkekle birlikte olmasına seviniyorlar.

GENÇ ERKEKLE AŞK YAŞAMAK

Türkiye’de çok nadir karşılaşılan bir durum olmakla birlikte orta yaşlı bir kadın, kendisinden yaşça epey küçük bir erkekle ilişki kurabiliyor. Bu tarz bir ilişkiye giren kadın kendisinden küçük erkekle genellikle kendi çevresinde değil bambaşka bir çevrede tanışıyor. Yaş farkı önemli boyuttaysa, çoğunlukla iki taraf da en azından başlangıçta ilişkiyi gizli yürütmeyi tercih ediyor. Ancak daha sonra, iş daha bir ciddiye binip evlilik aşamasına geldiğinde çevrelerine haber vermeyi daha uygun buluyorlar. Bunun nedeni ise yine toplumsal baskıdan ve çevrenin tepkisinden duyulan çekinme olarak kendini gösteriyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>