>

ANNE - ÇOCUK

Doğuma Hazırlık Kursu Başlıyor

Hamilelikle birlikte anne adaylarının endişeleri de artıyor.
 
   
 
 
     

Hamilelik sürecinin nasıl sağlıklı şekilde tamamlanacağı ve bebeğin bakımına dair pek çok sorunun yanıtını arayan anne adayları için “Memorial Doğuma Hazırlık Kursu” başlıyor.

Anne adaylarının bilinçli ve mutlu bir hamilelik dönemi geçirmeleri için düzenlenen Memorial Doğuma Hazırlık Kursu halka açık ve ücretsiz. Bebek sahibi olacak çiftler uzman doktorlardan öğrenecekleri bilgiler ışığında bilinçli bir hamilelik süreci yaşayarak, yaşamsal önem taşıyan bazı sorunların da önüne geçebiliyor.

Memorial Doğuma Hazırlık Kursu; Memorial Antalya Hastanesi’nde 22 Eylül Cumartesi günü başlıyor.

HAFTA HAFTA KURS PROGRAMI

BİRİNCİ HAFTA


Kursun birinci haftasında gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelik süresince risk oluşturabilecek durumlar ele alınıyor. Ayrıca, anne adayı gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkında beslenme ve diyet uzmanları tarafından bilgilendiriliyor.

İKİNCİ HAFTA

Kursun ikinci haftasında, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından katılımcılar doğum hakkında bilgilendiriliyor. Bunun yanı sıra anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve gebelik süresince yapılması gereken testler de kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından anne ve baba adaylarına aktarılıyor. Anestezi doktoru da doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılarla paylaşıyor.

ÜÇÜNCÜ HAFTA


Gebelik süresince ortaya çıkabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarını önlemek ve rahat bir doğum süreci geçirmek amacıyla uygulamalı gebelik egzersizleri anlatılıyor. Bebeğin doğumundan sonraki ilk zamanlar bebekle ebeveynler arasında doğru iletişim kurma yöntemleri de çocuk ve ergen psikolojisi uzmanı tarafından ebeveynler ile paylaşılıyor.

DÖRDÜNCÜ HAFTA

Eğitimin son haftasında gebelik sürecinin ardından bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ile bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler anlatılıyor. Bebeğin banyosu, göbek bakımı ve masajının yanı sıra, gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemleri de bu eğitimlerde anlatılan konular arasında yer alıyor.

Doğuma Hazırlık Kursu Programı
Memorial Antalya Hastanesi
22 Eylül – 13 Ekim 2012
Her Cumartesi / 14:00 – 16:00 (4 hafta boyunca)
Memorial Antalya Hastanesi Konferans Salonu

Bilgi ve Kayıt: 444 7 888
Katılım ücretsizdir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>