>

ANNE - ÇOCUK

Düğün Öncesi Cerrahi İşlemler

Evlenecek çiftler, hangi cerrahi ve medikal müdahaleleri ne zaman tercih edip yaptırmaları gerekiyor?
 
   
 
 
     

Düğün günü, kadın ve erkekler içinde hayatlarında tüm gözlerin üzerlerinde olduğu en anlamlı gün. Evlenecek çiftler başta botoks ve dolgu olmak üzere, diş beyazlatmadan belini inceltmeye kadar, düğünden önce birçok operasyona 'evet' diyor. Bu özel güne hazırlıkta çiftlerin hangi cerrahi ve medikal müdahaleleri ne zaman tercih edip yaptırmaları gerektiğini Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir açıklıyor.

BEMBEYAZ DİŞLERLE ‘EVET’ DEMEK İÇİN FDA ONAYLI ZOOM 2 TERCİH EDİLİYOR

Düğün gününüz belki de en çok gülümseyeceğiniz gün. Bu günü bembeyaz dişlerle karşılamak isteyenler kliniklerin kapısını çalıyor. Diş beyazlatma, gülme estetiğinde en hızlı yanıt alınan uygulama olmakla birlikte, doktor kontrolünde yapılması gereken, profesyonel görüş gerektiren özel bir uygulama. Özgüveni artıran, kişinin kendini daha rahat hissetmenizi sağlayacak 45 dakikalık bu uygulama en az iki yıl (doktor önerilerine uyulduğu takdirde) kalıcılık beyazlık getiriyor. Murat Özdemir; ArtPlast’ta FDA Onaylı Zoom 2 sistemini tercih ettiklerini, bu yöntemin diğer beyazlatma yöntemlerine göre minimum hassasiyet, maksimum beyazlatma ve maksimum kalıcılık sağladığı için en güvenli seçenek olarak tercih edildiğini ve evlilik planları öncesi en sık tercih edilen uygulamalar arasında olduğunu belirtiyor.

KEPÇE KULAK OPERASYONU İLE GÖNÜL RAHATLIĞIYLA GELİN TOPUZU YAPTIRABİLİRSİNİZ

Çocuk yaşlarda yapılması tavsiye edilen kepçe kulak operasyonları ülkemizde 20 yaş civarı daha sık yapılıyor. Bunu ailelerin problemin farkına geç varışı, operasyon kararını geç alışı ile açıklayan Özdemir; kepçe kulak ameliyatlarının büyük çoğunluğunun lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilen bir ameliyat olduğunu, genellikle 1.5-2 saat süren operasyon sonrası kişinin ayağa kalkıp dolaşabileceğini, eve gidebileceğini belirtiyor. Operasyon yaptıranlar iş hayatlarına 4-7 gün içinde dönebiliyor. Düğün öncesi tüm gözlerin üzerlerinde olacağı gelin ve damat adaylarının erteledikleri bu kulak operasyonunu yaptırdıklarından bahseden Özdemir, bu operasyonun diğer hazırlıkları da aksatmaması adına düğüne en az üç hafta kala yapılmasını tavsiye ediyor.

DÜĞÜN VE BALAYI ÖNCESİ BOTOKS VE DOLGU YAPTIRANLAR ARTIYOR

Düğünden birkaç gün önce bile yaptırabilen botoks ve dolgu işlemleri hem kadınlar hem de erkekler tarafından en çok tercih edilen kolay işlemlerden biri. Özellikle düğünden 10 gün önce yaptırılmasının uygun olduğunu belirten Op. Dr. Orhan Murat Özdemir, botoksun kırışıklık tedavisindeki kullanımının dışında terlemeye engel olmak için yapılan cerrahi olmayan pratik bir işlem olduğunu vurguluyor.

DEKOLTE İÇİN GÖĞÜS ESTETİĞİ…

Her kadın hayali olan gelinliği daha iyi taşıyabilmek, daha güzel görünmek ister. Bu konuda desteğe ihtiyacı olduğunu düşünenler, gelinlik dekoltesi için meme operasyonunu tercih ediyor. Dr. Özdemir “İstenilen gelinliği rahatça taşımak isteyenler; meme hacmi yeterli değilse meme protezi, memelerinde sarkma durumu söz konusu olan kişiler ise meme dikleştirme ve toparlama işlemlerini tercih ediyor.” diyor. Göğüs büyütme ve dikleştirme operasyonlarının düğüne en az bir ay kala yaptırılması tavsiye ediliyor ve gündelik hayata dönüş için 7-10 gün süre veriliyor.

BEĞENDİĞİ GELİNLİĞE SIĞMAK İSTEYENLER BEL VE BASENLERİNİ VASER LİPOSELECTİON İLE İNCELTİYOR

Dr. Murat Özdemir, ArtPlast’ta uyguladıkları Vaser Liposelection’ın sadece yağ hücrelerini hedef alan, diğer dokulara zarar vermeyen bir yağ alma işlemi olduğunu ve ayak bileğinden boyuna kadar hemen tüm bölgelere uygulanabildiğini belirtiyor.

Sonuçları ve güvenilirliği açısından özellikle kontur problemi olan hastalarına bu yöntemi önerdiğini, iyileşme sürecinin kısalığı ve liposuction ameliyatları sonrası görülebilen düzensizlikler, çökmelerin Vaser Liposelection sonrasında görülmemesi, ağrı, sızı ve morluklarınsa çok daha az oluşması bu yöntemin düğün öncesi tercihini artırıyor. Özellikle hareketli bir dönem geçiren ve düğün ertesi balayını deniz tatili ile değerlendirecek olanlar kontürünü bu yöntemle düzeltiyor.

GÖĞÜSLERİ BÜYÜK OLAN ERKEKLERİN BASİT BİR İŞLEMLE BU GÖRÜNÜMDEN KURTULMASI MÜMKÜN…

Erkek meme dokusunun aşırı büyümesi olarak tanımlanan jinekomasti birçok nedene bağlı oluşabiliyor. Erkeklerde % 50-60 oranlarında görünen fakat çözümü pek bilinmeyen bir rahatsızlık olan Jinekomasti’yi Murat Özdemir “yaklaşık 1-1,5 saat süren, hastanın gündelik aktivitelerinde çok fazla değişiklik yaratmayan ve iz bırakmayan cerrahi bir girişim” olarak tanımlıyor. Daha çok yağ aldırma yöntemi olarak bildiğimiz liposuction; jinekomasti tedavisi için de kullanabiliyor. Bu işlem sonucu erkekler yaklaşık 1 ay içinde kusursuz bir görünüme sahip olup günlük yaşantılarına devam ediyorlar.

Web: www.orhanmuratozdemir.com
Web: www.artplastestetik.com
Tel: 0 (312) 448 23 61

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>