>

ANNE - ÇOCUK

Esra Akkaya ve Minik Oğlu Can Alex

İlk kez Annelik Sanatı Dergisi’nde!
 
   
 
 
     

" Leylekler bazı çocukları evlere bırakır bazılarını ise başka yere bırakır, sizin gidip bulmanız gerekir." diyen Esra Akkaya, bundan bir yıl önce Etiyopya’lı bir bebek evlat edindi. Oğlu Can Alex ile birlikte ilk kez Annelik Sanatı Dergisi’nin Aralık sayısına konuk olan Esra Akkaya, evlat edinme sürecinden annelik deneyimlerine kadar tüm yaşadıklarını Annelik Sanatı Dergisi okurları ile paylaştı.

“Tüm yaşadıklarımız bizi Can’a getirmek için yaşamamız gereken öğreti ve deneyimlerdi.”


Geçmişte bebek sahibi olmakla ilgili bir takım kötü tecrübelerinin olduğunu fakat şimdi düşündüğünde geçmişte yaşananların aslında hiç de kötü olmadığını düşünen Akkaya, annelik duygusunu evlat edinerek tatmayı uzun zamandır istediğini belirtti.

“Bazı şeylerin nedeni yoktur!”

Evlat edinme sürecinin Türkiye’de çok daha yavaş işlediğini belirten Esra Akkaya, Etiyopya’dan evlat edinmesindeki en büyük faktörün, Türkiye’de sosyal hizmetlerde çalışan bir arkadaşının, buradaki çocuklara çok iyi bakıldığını ve başvuran aile sayısına göre ellerinde çok az çocuk olduğunu söylemesin etkisi olduğunu da sözlerine ekledi.

“Türkiye’ye geldiğimde annemin güzel sürprizi ile karşılaştık”

Oğlu Can Alex ile birlikte Etiyopya’dan Türkiye’ye geldiğinde annesinin loğusa şerbetinden bebek çikolatalarına kadar her şeyi hazırladığını, birlikte çektirdikleri fotoğrafları bastırarak yastık kılıfları bile yaptırdığını anlatan Akkaya, kendisini yeni doğum yapmış gibi hissettiğini belirtti.

“Can’la birlikte evimize eğlence geldi”


Anne baba olmak evimize çok iyi geldi diyen Akkaya, yakın arkadaşı Tuğba Büyüküstün’den de çok büyük destek gördüğünü belirtti. Gördüğü bu desteği “Benim çocuğum yokken de onun anneliğini büyük bir hayranlıkla izliyordum. Annelik konusunda Tuba Büyüküstün benim mentorum.” sözleriyle ifade etti.

Anne olduktan sonra çalışmak istemeyen arkadaşlarına şimdi hak verdiğini dile getiren Akkaya, oğlu Can Alex ile birlikte geçen günlerinin tadını doyasıya çıkartmak istediğini de Annelik Sanatı Dergisi okurları ile paylaştı.


Kaynak: Annelik Sanatı Dergisi

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>