>

ANNE - ÇOCUK

Hamile Kalmak İçin Nerede, Nasıl ve Ne Zaman?

Hamilelik şansını arttırmak için nerede, nasıl ve ne zaman seks yapmak gerekir?
 
   
 
 
     

Hamile kalmak için nerede, nasıl ve ne zaman?

Ne zaman?

Ovulasyondan önceki 5 gün içerisinde korunmasız seks yaptığınızda hamile kalma ihtimaliniz çok yüksektir.

Menstural döngünün birinci günü, adet günün ilk günüdür. Çoğu kadın bir sonraki döngüye girmeden 14. gün önce ovulasyon yaşar. Yani menstural döngünüz 24-30 gün arasında sürdüğünü düşünürsek 10-16. günler arasında ovulasyon görülür. Yumurta, yumurtalıklardan bırakıldığında spermle birleşebilir ve bu süre 12-24 saat arasındadır. Spermlerin günlerce canlı kalabildiği düşünülürse ovulasyondan günler önce seks yapmak da hamile kalmanızı sağlayabilir.

Ne sıklıkta?

Mantığınız ne kadar çok olursa o kadar iyi olur diyebilir. Ancak hamile kalmak için çok seks yapmak etkili değildir. Sık boşalma sperm kalitesini düşürebilir. Diğer taraftan haftada 1 kez da sperm kalitesini olumsuz etkiler. Çünkü dışarı atılmayan spermler yaşlanır ve yumurtayı döllemek için etkin bir biçimde hareket edemeyebilir. Uzmanlar gün aşırı ve günde bir kereden fazla olmayan seksin hamile kalmak için etkili olduğunu belirtiyor.

Nasıl?

Kitaplardan okuduğunuz veya filmlerini izlediğiniz Kama Sutra pozisyonlarını bir kenara bırakın. Klasik pozisyonlar hamile kalmak için en uygunudur. Hamile kalma şansının en yüksek olduğu pozisyon misyoner pozisyonudur. Diğer pozisyonlarda da hamile kalınabilir. Çok iyi yüzücü olan spermler kadın vücudu içinde hızlı hareket eder.

Uzmanlar boşalma sonrasında 20 dakika yatakta kalmanın ve dizleri kırarak uzanmanın hamile kalma şansını arttırdığını belirtmektedir. Vücut ısısını arttıracak duş, sauna gibi seçeneklerden kaçınılmalıdır. Vücut ısısı arttığında spermler ölür.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>