>

ANNE - ÇOCUK

Hamile kalmanız için 5 yöntem…

Hamile kalmak istiyorsanız bu haberimiz tam size göre... İşte hamile kalmak için uygulamanız gereken 5 özel yöntem…
 
   
 
 
     
RAHATLATAN TEKNİKLER UYGULAYIN

Yoga, meditasyon ve vizüalizasyon, başarılı bir denge için vücut becerilerini artırır. Zihne hitap eden günlük aktiveleri düşünün ama orada bunlaradan vazgeçmeyin. Vücut-ortalanmış hipnozu kullanarak psikomatik pratiktiğimde başarılı oldum, imajeriden yararlandım, sadece çocuk doğurmayı değil aynı zamanda kısırlığı da etkiliyor. Rahatlamayla çiftleşen vizüalizasyon uyuşturucu etkileri, hormonol aktiviteyi ve dengeyi düzenleyen beynin ( limbik sistem) duygusal merkeziyle iletişim için güçlü bir tekniktir. Rahminizi, fertil sağlık ve isteğin durumunda canlandırır. Relaksasyon bir bandı yapar veya bir profesyonel, yaratıcı bir ses bandında, konsepsiyon ve gebe kalmanın hissini alamıza yardımcı olur.


DUYGUSAL İFADENİZE İZİN VERİN

Serbest bıraktığınız duygular, derin rahatlama için oldukça önemlidir. Sadece “pozitif düşünce”’nin bir formu olarak vizüalizasyonu kullanın. Duyguları serbest bırakmaksızın “negatif” duygu ve korkularınız olur, korku ve hayal kırıklığınızı önlemelisiniz sonucu depresyon olur.

Kızgınlığınızı, üzüntünüzü, hayal kırıklığınız ve korkunuzu bilin. Sizinle aynı duyguları paylaşan kişilerle görüşüp kendi duygu ve endişelerinizi paylaşın. Bu duyguları içinize atmaktansa başkalarıyla paylaşın ve hayal kırıklığına uğradığınız da ağlayın. Duygularınızı ifade etmeniz sizin daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır ve umutsuzluğun yerini umut alacaktır.


RAHAT OLUN

Kognitif yeniden yapılandırmayı uygulayın. Günlüğünüze duygularınızı yazın ama hayal kırıklığından kurtulma ve arzu ettiğiniz amacınızı devam ettirme konusunda yazın. Mesela, kendi kendinize söylediğiniz şeyler “asla bir çocuğum olmayacak” gibi yazdığınızda. Kaderinizin negatif yansıması gibi duygularınızı ifade etmek istediğinizde hayal kırıklığına uğradığınızı hatta sinirlendiğinizi hatırlayın. Duygularınızı anlama, ileri de sizin için yararlı olur. Bunun yerine, gerçekçi olun ve gerçekleri yazın, “gebe kalabilmek için her şeyi göz alıyorum.”deyin.


İHTİYACINIZ OLAN DESTEĞİ ALIN

Gebe kalma isteğiniz ve yeteneksizliğiniz “bebek yapmak”, sizi şaşırtacak duyguları sağlar. Kadınların evlilik ilişkilerinin yanında iş yerlerinde kendilerine olan güvenlerini ve performanslarını etkileyen yetersiz barınma duyguları, kadınlar da yaygındır.

İhtiyaçlarınızı tahmin edin. Sizi bunaltacak bu duygulara izin vermeyin. Bunun yerine, arkadaşlarınızdan veya profesyonel kişilerden destek alma; öğrenme ve büyüme hususunda bir şans yakalamak için bu fırsatı kullanın.

Destekleyici grup terapisi, gebe kalmayla ilişkili olan çalışmalarda bir tedavi bölümüdür. Duyguları paylaşma hem sizin bu konu da yalnız olmadığınızı hem de bu sorunları atlatmanıza yardımcı olabilir. Bu gruplar, kendine güven, evlilik, aile, arkadaşlar ve çalışma üzerindeki kısırlık duygularına odaklanır. Duygularınızı paylaşma, duygularınızı içinize atmanızdan çok daha yararlı olacaktır.


GEÇ KALMAYIN!

Tedavi araştırmaları sadece gebe kalmanıza değil aynı zamanda uzun süredir kısırlık yüzünden girdiğiniz depresyondan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Günümüzdeki depresyon tedavisi, kök tehlike döngüye yardımcı olabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>