>

ANNE - ÇOCUK

Hamilelik Sürecindeki Zorluklar

Bu zorlu süreçte neler yapmalısınız? İşte dikkat etmeniz gerekenler...
 
   
 
 
     

Hamilelik süreci hem fiziksel hem de psikolojik olarak kadınlar için zorlu bir süreçtir. Bütün vücudun değişim sürecine girmesi gibi psikoloji de bu durumdan etkilenir. Tabii eşler de bu durumdan nasibini alır.

Anne adayı normalde sinirli biz mizaca sahipse bu yönde bir duygusal artış meydana gelebilir aynı şekilde daha duygusal anne adayları da yersiz ağlama krizlerine girebilirler.Bir anda çok mutlu olup bir anda ağlamaya başlayan anne adayları, gebeliğin psikoloji üzerindeki değişimlerine en iyi örnektir.

İlk üç aydan sonra annenin vücudu gibi psikolojisi de duruma ayak uyduracak ve gebelik daha keyifli bir hale gelecektir. Böylece etrafındakilerde biraz olsun rahat bir nefes alabilecektir.

Hamileliğin son haftalarına doğru bu psikolojik belirtiler nüksedebilir. Özellikle doğum yaklaştıkça duygusal nöbetler sıkça karşılaşılan bir durumdur.

Doğum yaklaştıkça annede; uyku bozuklukları, sinirlilik, heyecan olabilir. Bu sorunların çoğunu hemen her gebe kadın yaşadığı için endişelenmenize aslında gerek yok. Özellikle bu süreçte eşinizin her an yanınızda olması sizi mutlu edip rahatlatacakır. Bu sürede bol bol sevdiklerinizle vakit geçirin ve hep olumlu düşünün.

Bu psikoljiden kurtulmak için özellikle daha önce doğum yapmış ve fikirlerine güvendiğiniz diğer kadınlardan destek almanız ve kaygılarınızı anlatmanız da süreci daha kolay atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>