>

ANNE - ÇOCUK

Lacoste Legends Ayakkabı Projesi

Lacoste`dan 12 Farklı Tasarımcı 1 Koleksiyon "Legends" (COSMO GALERİ)
 
   
 
 
     

Müzik, medya, tasarım ve perakende sektörlerinden 12 efsanevi ismi Lacoste ayakkabı projesinde bir raya getiren “Legends” projesi bütün Dünya’da büyük ilgi görüyor. Lacoste’ un çağdaş ve kendisine özgün tarzına uyum sağlayan tasarımlar ile 12 farklı tasarımcı markaya hareket ve enerji kattılar.

“Legends” hikayesi René Lacoste ile başlar.1920’li yıllarda “Timsah” lakabı ile tenis kortlarında boy gösteren ve birçok şampiyonluğu olan René Lacoste, başarıları ve tarzı sayesinde, bugün 75 yıllık bir geçmişe sahip olan Lacoste markasını yarattı.

Markanın 75 yıldır ikonik ürünü olan L.12.12 polo tişörtünün isminden esinlenilerek birbirinden değerli 12 isme dizayn yaptırtan Lacoste’ un bu özel koleksiyonu “Legends” için tasarım yapan isimler;

LACOSTE LEGENDS AYAKKABI KOLEKSİYONUNU İNCELEMEK VE GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN.

İŞTE TÜRKİYE’YE GELEN MODELLER

Jazzie B

Jazzie B, Dünyaca ünlü “Soul II Soul” sistemini oluşturan isimdir. Soul II Soul büyük DJ isimleriyle anılmak yerine etrafa yaydığı pozitif dalgalarla özdeşleştirilen ve Londra'nın 'groove' konseptini yeniden tanımlayan bir kurum haline geldi. 'İki ruhun (Jazzie B. ve ortağı Daddae'nin ruhları) birlikte hareket etmeleri' anlamına gelen Soul II Soul'un beyni Jazzie B. grubu kısa zamanda zirveye taşıdı. 1989 yılında çıkardıkları hit single'ları 'Back to Life' ve 'Club Classics Vol. 1' adlı albümleriyle listelerde bir numarayı haftalarca başkasına kaptırmayan topluluk, 1990 yılında iki Grammy ödülü kazandı. Amerika'yı öylesine fethettiki, ülkede bir 'Soul II Soul' günü belirlenirken grup yedi Amerikan kentinin kapısını açan anahtarın da sahibi oldu. 40 ayrı ülkede 7 milyondan fazla albüm satan Soul II Soul 20 farklı ülkede konser verdi. DJ'liğin yanısıra usta bir prodüktör de olan Jazzie B., Incognito, James Brown, Fine Young Cannibals, Isaac Hayes ve Pubic Enemy gibi funk, hip-hop ve acid-jazz'in başarılı isimlerinin çalışmalarının yapımcılığını üstlendi ve neredeyse 35 milyon albümde adı geçiyor. Jazzie B.nin kurduğu 'Soul II Soul Recordings' adlı plak şirketi bağımsız olmasına rağmen İngiltere'nin en önemlileri arasında yer alıyor.

Stones Throw

Stones Throw Records, hip hop tarzı müziğin kurucusu olarak kabul edilen 1996 yılında kurulan bir müzik yapım firmasıdır. Bugüne kadar bünyesinde; Madlib, J Dilla, Doom, Mayer Hawthorne, Aloe Blacc, ve Dam-Funk gibi ünlü isimleri barındırmıştır.

Christophe Lemaire

Lacoste markasının tasarımcısı olan ünlü isim Lemaire, Lacoste için son defilesini gerçekleştirdi ve tasarım hayatına Hermes markası için devam edecek.

Shoes Master


Japon spor ayakkabı dergisi “Shoes Master” 2004 yılında kurulan ve Dünya’nın dört bir tarafındaki ayakkabı tutkunları tarafından en çok takip edilen duayen bir dergidir. Yılda iki defa yayınlanan ve Dünya çapındaki birsürü tasarım ayakkabıya yer veren bir dergi olan “Shoes Master “ bu projede yer alan isimlerden oluyor.

Bodega

ABD'de Boston'da bulunan “Bodega” kentsel gençlik için ikonik bir yerdir. “Bodega” bir tasarım ayakkabı mağazası olmasının yanı sıra, bu mağazanın ilk bakışta anlaşılmaması ve daha sonra gizli bir kapı ile ayakkabı mağazası olan kısma geçilmesi ile dikkat çekiyor.

Colette

1997 yılında Paris’te açılan mağaza konsept bir mağaza olarak birbirinden farklı tasarımlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

LACOSTE LEGENDS AYAKKABI KOLEKSİYONUNU İNCELEMEK VE GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>