>

ANNE - ÇOCUK

Mental Aritmetik Nedir?

4 ile 12 yaş arası çocukların beyinlerinin holistik bir şekilde gelişmesini sağlayarak çok özel bir zihinsel aritmetik veya bir başka ifadeyle beyin eğitimi programıdır.
 
   
 
 
     

Bu özel program, bazı özel Mega Hafıza™ Teknikleri ile yine bazı özel zihinsel aritmetik tekniklerini birleştirerek beyinde sinerji yaratıp, öğrencilerin öğrenme ve matematiksel becerilerini, onları gören insanların ağzını açık bırakacak derecede geliştiren bir sistemdir. Mega Mental Aritmetik eğitimi beynin her iki yarım küresini birlikte ve dengeli kullanmayı sağlayarak çocukların daha etkili ve verimli düşünmelerini ve beyinlerini daha etkin kullanmalarını sağlamaktadır.

Program önce tescilli PARİTMETİK™ sistemi ile parmakların dokunma duyusunu kullanarak beynin kayıt mekanizması olan hipokampusta dokunma ve sayısal değerler arasında bir ilişki kurulmasını sağlamaktadır.

Sistem ikinci etapta beynin sağ yarım küresinin geliştirilmesine uygun olan tescilli "MEGA SOROBAN™" teknikleri ile abaküsün özel bir şekilde matematiksel problem çözümleri için işin içine katılmasını sağlamaktadır. Bu etap sayısal ve matematiksel olan beynin sol yarım küresi ile, resimlerle ve hayal gücüyle çalışan beynin sağ yarım küresi arasında güçlü snaps bağlantılar kurulmasının başlangıç noktasıdır.

Program üçüncü etapta tescilli "ANZAN™" tekniği ile beyinde yüksek konsantrasyon ve odaklanma eğitimine ağırlık vermektedir. Bu eğitim çocukların genel anlamda belli bir konuya odaklanabilme becerilerini de geliştirmektedir.

Programın son etabında "Mega Hafıza™" teknikleri de işin içine katılarak, matematiksel problem çözme metotları ile bilgilerin hızlı, kolay ve kalıcı bir şekilde öğrenilmesi desteklenerek olağanüstü sonuçlar elde edilmektedir.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>