>

ANNE - ÇOCUK

Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD) "Umut Ek Sevgi Büyüsün" Karma Eserler Sergisi

21 Gönüllü sanatçısıyla birlikte düzenlediği sergiyle otizm için umut ekecek, sevgi büyütecek.
 
   
 
 
     

Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD), düzenlediği yardım sergisiyle otizm konusunda toplumsal bilinci artırmayı hedefliyor. Sergiden elde edilen gelir, otizmli çocukların ve ailelerinin yararlanacağı Aile Danışma ve Eğitim Merkezi’nin kurulması amacıyla kullanılacak.

2013 yılında otizmli çocukları ve ailelerini güçlendirmek ve toplumu otizm konusunda bilinçlendirmek amacıyla kurulan Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD), otizme dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

ABD’de yapılan son araştırmaya göre (CDC-The Centers for Disease Control and Prevention) her 68 çocuktan birine otizm teşhisi konuyor. Geçmişe göre bu oranlar yükseliş eğiliminde. Otizm tanısı almış çocuklar için kanıtlanmış tek tedavi yöntemi ise yoğun eğitimdir. Türkiye’de, 18 yaşın altında 352 bin otizmli çocuk ve genç olmasına rağmen bunların sadece 21 bini eğitim alabiliyor. Bu alandaki boşluğu bir parça doldurmak amacıyla OGAD bir Aile Danışma ve Eğitim Merkezi kurmaya karar verdi. Bu merkezde hem aileler çocuklarının gelişimi için uzmanlardan öneriler ve eğitimler alabilecek hem de otizmli çocuklar ve normal gelişim gösteren kardeşlerinin ve akranlarının kaynaştırma yöntemiyle bir arada çeşitli atölyelere katılarak gelişim sağlayacakları bir ortam yaratılacaktır.

Küratörlüğünü Işık Gençoğlu’nun üstlendiği “Umut Ek Sevgi Büyüsün” sergisi Le Meridien Istanbul Etiler sponsorluğu ve Istanbul Concept katkılarıyla 20 Aralık 2016 - 20 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Sergiye eserleriyle destek veren otizm dostu sanatçılar şöyle;


Ahu Akkan, Beyza Boynudelik, Cansu Tanpolat, Deniz Sağdıç, Genco Gülan, Hakan Kırdar, Hakan Kürklü, Hatice Gökçe, Hayri Karay, Kerem Sanlıman, Meriç Kara, Murat Germen, Mustafa Seven, Nihal Gündüz, Ömür Tokgöz, Sevgi Karay, Taylan Mintaş, Tina Varon, Ümit Ünal, Varol Topaç, Yılmaz Zenger.

Web Sitesi: http://www.ogad.org/
Facebook: https://www.facebook.com/OGADOtizmDernegi
Twitter: https://twitter.com/OGADOtizm
Instagram: https://instagram.com/ogad_otizmgucluailedernegi


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>