>

ANNE - ÇOCUK

Sünnet Cinsel Yaşamı Etkiliyor

Uzmanlar travma açısından 2-6 yaş arasında sünneti önermiyor.
 
   
 
 
     

Her sene 5-10 sünnet hatasıyla karşılaşıyoruz. Bunların çoğu da lokal anestezi altında ya da toplu sünnetler sırasında yapılan hatalar olduğunu söylüyor.

ÇOCUK CİNSEL ORGANINA ODAKLANIR

Uzmanlar ayrıca, 2-6 yaş arasındaki çocukların cinsel organlarına odaklandıklarını, bu yaş grubundaki çocukların cinsel organlarına yapılan müdahalelerin, çocuğun psikolojik gelişimini olumsuz etkileyebileceğini bildirdi.

SÜNNET 7 YAŞINDAN SONRA YAPILMALI

6-7 yaşından sonra, çocuğun ikna edilmesiyle oluyor. 0-2 yaş grubunda yapılmasını önerenler de var ama bu yaş diliminde daha sonraki dönemlerde idrar yolunun uç deliğiyle ilgili darlıklar, enfeksiyon, sulanma, kabuklanma gibi rahatsızlıkların görülme sıklığı, normale oranla 3-5 kat daha fazla. Bu yüzden bu yaş dilimindeki sünneti önermiyoruz.

TOPLU SÜNNET RİSKLİ

Sünnetin, çocuğun psikoseksüel travmasının en alt düzeyde olacağı, yani genel anestezi altında, uygun steril koşullarda yapılması doğrudur. Bu koşullarda yapılan sünnetlerin başarı oranı da yüksektir. Sünnet hatalarının çoğu dışarıda lokal anestezi altında ya da toplu sünnetler sırasında yapılan hatalar. Bunların telafisi çok daha güç oluyor ve çocuklar ağır ameliyatlar geçirmek zorunda kalabiliyorlar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>