>

ANNE - ÇOCUK

Tüp bebek peşin ödemesi taksitle...

Çocuk sahibi olmak isteyip de ekonomik nedenlerle amacına ulaşamayan çiftlere müjde...
 
   
 
 
     
Tüp bebek tedavisi görmesi gereken ancak masrafları karşılamakta zorlandığı için çocuk özlemlerini sürekli erteleyen çiftler için yeni bir umut ışığı doğdu. Tüp bebek konusunda uzman bir sağlık merkezi tarafından başlatılan 24 ay geri ödemeli kredi uygulaması, taksitle çocuk sahibi olmanın kapılarını araladı.

Bu uygulamaya göre, tüp bebek tedavisi görürken kullanılan ilaç ve diğer masraflar için yeterli parası olmayan çiftlerin, 10 milyar liralık 24 ay geri ödemeli banka kredisi karşılığında, aylık yüzde 2.65 faiz ödemesi gerekiyor. 12 aylık kredi alındığında ise çiftlerden kefil istenmiyor. Eurofertil Üreme Sağlığı Merkezi'nin medikal sorumluluğunu yürüten Dr. M. Hakan Özörnek, büyük ilgi gören 'taksitle tüp bebek' sisteminin çıkış noktasını şöyle açıklıyor:

"Yaptığımız bir araştırmaya göre tüp bebek uygulaması gereken hastaların yarısı maddi imkansızlık nedeniyle tedaviye başlayamıyor. Para biriktirmek için çocuk sahibi olmayı erteleyen bu çiftler boşu boşuna zaman kaybediyor. Taksit uygulaması ise onların bir an önce harekete geçmeleri için zemin hazırlıyor. Amacımız zaman kaybını önlemek..."

Sabah

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>