>

ANNE - ÇOCUK

Türkiye’nin ilk ve tek üstün yetenekli çocuklara eğitim veren okulu...

Çocuğunuz çok yönlü ve üstün yetenekli mi? Bu okula mutlaka başvurmalı...
 
   
 
 
     
Türkiye’nin ilk ve tek üstün yetenekli çocuklara eğitim veren okulu TEVİTÖL’de (Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi) öğrenim şansına sahip olmak isteyen çocuklar için, TEVİTÖL’e başvurular başladı. Yeni eğitim&öğretim yılında okula 60 özel yetenekli öğrenci alınacak.

TEVİTÖL, İlköğretimi tamamlayıp, lise öğrenimine başlayacak, üstün yeteneklere sahip çocuklar için çok özel bir fırsat. Çocuğunuzun resim, müzik, edebiyat, matematik, fizik gibi sayısal ve sözel alanlarda üstün yeteneklere sahip olduğunu düşünüyorsanız, Türkiye’nin ilk ve tek üstün yetenekli öğrencilere eğitim veren okulu TEVİTÖL’ü ziyaret edip, bu okulu tanımalısınız.


Uzmanlar eşliğinde , 5 günlük gözlem kampı...

Kısmi ve tam burslu olarak öğrenci alan TEVİTÖL’de eğitim alma ayrıcalığına sahip olmak için, 9 Mayıs 2005’e kadar okula başvuru yapılması gerekmekte. 21 Mayıs 2005’te, başvuru yapan adaylar okula davet edilecek, algılama ve genel kültürü ölçen bir teste tabi tutulacak. Test sonuçlarına göre en yüksek puanı alan 120 öğrenci, Haziran’ın son haftası, psikolog ve uzman öğretmenler eşliğinde, 5 günlük İnceleme ve Gözlem kampına alınacak. Çok yönlü, üstün yetenekli, algılama, kavrama, iletişim düzeyi en yüksek olan 60 öğrenci, yeni eğitim-öğretim yılında bu ayrıcalıklı okulda eğitim alma şansına sahip olacak.TEVİTÖL hakkında...

Gebze Muallimköy’de, deniz kenarında, toplam 416 dönümlük alan üzerine kurulu olan okul Avrupa standartlarında fiziki şartlara ve eğitim kalitesine sahip.

Akademik ve sosyal olmak üzere iki alanda da özel eğitim veren okulda okuyan öğrencilerin eğitimleri oldukça masraflı. Türkiye’nin eğitime destek veren en köklü vakfı olan TEV(Türk Eğitim Vakfı)’nın okulu olan TEVİTÖL’de eğitim alan öğrencilerin masraflarının önemli bir kısmını TEV karşılıyor. Okul, tam burslu ve kısmi burslu olarak eğitim veriyor.


4 öğrenciye 1 öğretmen...

TEVİTÖL’de, bu yıl, 132 öğrenci eğitim görüyor. Bu özel öğrencilere toplam 34 uzman öğretmen eğitim veriyor. Öğretmenler, alanlarına yönelik yurtiçi yurtdışı seminer ve kongrelere katılarak kendilerini sürekli geliştiriyorlar. Okul, 15:30’a kadar akademik eğitim veriyor, akademik eğitimin ardından etkinlik çalışmaları başlıyor. Resim, müzik, heykel, tiyatro, bilgisayar, astronomi, spor gibi öğrencilerin ilgi ve isteklerine göre belirlenmiş etkinlik çalışmaları, öğrenciler isterse geç saatlere kadar sürebiliyor. Öğretmen ve öğrencilerin kampüste yatılı kaldığı okulda, eğitim ve öğretim kesintisiz devam edebiliyor.


Rehber öğretmenler eşliğinde TÜBİTAK, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, , Sabancı Üniversitesi gibi kurumlarla birlikte proje çalışmaları yapan öğrenciler, farklı projeler için de sık sık yurt dışı seyahatlerine çıkıyor yada başarılı oldukları alanlarda kısa süreli kurs ve work-shop’lara burslu katılım hakkı kazanıyor.

Öğrenciler, rehber öğretmenler eşliğinde vizyona yeni giren filmleri, Türkiye’ye gelen ünlü sanatçıların konser ve gösterilerini, tiyatroları takip ediyorlar. Köşe yazarları, öğretim görevlileri, sanatçılar, moda tasarımcılarının davet edildiği okulda, davetlilerin uzmanlık alanlarında work shop’lar düzenleniyor ve bu sayede öğrenciler her alanda edinilmesi gereken bilgi ve beceriyi uzman kişilerden edinebiliyorlar.

Mezunlar Dünyanın ve Türkiye’nin saygın üniversitelerinde...
TEVİTÖL şimdiye kadar 165 mezun verdi ve bu mezunların hepsi yurt içi ve yurt dışındaki çok önemli üniversitelerde öğrenimlerini sürdürmeye devam ediyor. Bu yıl ilk dönem üniversite mezunlarını verecek olan okulun, tam 26 öğrencisi Harvard, Duke, Yale, Columbia, Williams gibi saygın yüksek öğretim kurumlarında eğitim hayatlarına tam burslu olarak, başarıyla devam ediyor. Okulun, 21’i ODTÜ, 12’si Boğaziçi, 14’ü İTÜ, 16’sı İstanbul, 11’i Ankara, 5’i Yıldız Teknik, 5’i Galatasaray, 9’u Hacettepe gibi devlet üniversitelerinin yanı sıra 16 öğrenci de Bilkent, Bilgi, Koç, Işık ve Kültür gibi özel üniversitelerde tam burslu olarak öğrenim görüyor.

Ayrıntılı bilgi için; 0(262) 759 11 33
www.tevitol.k12


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>