>

MODA - STİL

Dilek Hanif Paris Couture Week’ten Övgülerle Döndü

2013 Bahar Dalı Koleksiyonu’nunu, Paris Couture Week kapsamında düzenlediği bir sergi ile modaseverlerin beğenisine sundu.
 
   
 
 
     

Hanif’in Armaggan işbirliği ile özel olarak dokunan kumaşlarla hazırladığı koleksiyonu, 22 Ocak 2013 tarihinde Paris Hotel Crillon’da gerçekleşen özel sunumla moda dünyasına tanıtıldı.

Couture tasarımlarının sergilenmesinde dünyanın en önemli etkinliği kabul edilen ve birbirinden değerli moda markalarının defile ve sergileriyle görsel bir şölene dönüşen “Paris Couture Week”, 21 - 24 Ocak 2013 tarihleri arasında moda dünyasını buluşturdu. Dior, Chanel, Elie Saab ve Valentino gibi dev markaların yer aldığı Paris’teki büyük buluşmada merakla beklenen “2013 Bahar Dalı Koleksiyonu”nu sergileyen Dilek Hanif modaseverlerden tam not aldı. 22 Ocak 2013 tarihinde Paris Hotel Crillon’da gerçekleşen sergiye ilgi büyüktü.

Türk modasının gurur kaynağı olan tasarımlarıyla bugüne kadar adından övgüyle söz ettiren Dilek Hanif’in yeni couture koleksiyonu Paris’te çok sayıda kişi tarafından incelendi. İlk kez hem canlı hem cansız manken kullanımıyla yapılan sunum ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılaştı. Cansız mankenlerle gerçekleştirilen sunumda ziyaretçiler hem tasarım detaylarını hem de Armaggan’ın özel teknik ve doğal boyalarla dokuduğu kumaşları detaylı bir şekilde inceleme şansı buldular.2004 yılından bu yana Paris Couture Haftası’na katılarak dünya moda devlerinin yanında Türk modasını temsil eden ünlü tasarımcı, her sene olduğu gibi bu sene de tüm dünyanın ilgi odağı oldu. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen moda editörlerinin büyük ilgisi ve beğenisiyle karşılaşan Hanif, “2004 yılından bu yana Dilek Hanif markasıyla Paris Couture Week’e katılıyoruz. Burada olmaktan ve tasarımlarımızı dünyaya tanıtmaktan son derece memnunuz. Her sunumda bir öncekinden daha fazla ziyaretçiyle buluşuyoruz. Bu yıl da çok ciddi bir ziyeretçi sayısına ulaştık. İlk kez canlı mankenlerle yaptığımız sunumun ardından cansız mankenlerle gerçekleştirdiğimiz sergi ziyeretçilerimizin çok hoşuna gitti. Böylece koleksiyonun tüm detaylarını inceleme şansı buldular. Aldığımız övgü dolu sözler her sene daha da artan bir mutluluk ve gururla Türkiye’ye dönmemizi sağlıyor” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.

Dilek Hanif, “2013 Bahar Dalı Koleksiyonu”nda Osmanlı ve Selçuklu desenlerini modern çizgilerle ve doğal boya kumaşlarla birleştiriyor.

Dilek Hanif’in her zaman rafine ve elegan tarzıyla dikkat çeken koleksiyonu, Armaggan’ın özgün, geleneksel baskı tekniği uygulaması, el işçiliğiyle dokunan, organik boya ve baskılarla çeşitlendirilmiş özel kumaşlarıyla göz kamaştırıyor. İlk kez bu tür bir işbirliğiyle hazırlanan couture koleksiyonundaki parçalar, 16. Yüzyıl Osmanlı sanatının en değerli örneklerinden kabul edilen ve üretimi dünyada yalnızca Armaggan tarafından yapılabilen ‘Kemha’ kumaşının ihtişamıyla da zenginleşiyor.Koleksiyonda modernizm ile etnik detayları birleştirerek elegan bir tarz oluşturan Hanif, Osmanlı’nın romantik bahar deseninden hareketle bedenden eteklere doğru inen el işlemelerini, Selçuklu’nun art-deco tarzıyla harmanlayarak asırlık bir şıklık sunuyor.

İpek – şifon ve ipek – organzenin yanı sıra, Armaggan atölyelerinde 100 yıllık dokuma tezgahlarında tamamen insan gücüyle el dokuması olarak dokunan Armaggan’ın çok özel Kemha kumaşlarıyla oluşturulan parçalar, geçmişin mirasını koleksiyona taşıyor. Türk el dokuma sanatının eseri olan, modernize edilmiş tezgahlarda ham ipek, altın ya da gümüş karışımı ipliklerle elde dokunan bu özel kumaş, günde sadece 15 cm üretilebilirliği ile de farklılığına dikkat çekiyor.

Derin yırtmaç ve transparanların ön plana çıktığı parçalar, drapelerle hareketlendirilerek feminen bir şıklığı gözler önüne seriyor. Tek taraflı drape toplamalar, sırt dekolteleri, Osmanlı’dan modernize edilerek çalışılan şalvar pantolonlar pelerinlerle zenginleştiriliyor. Ağırlıklı olarak açık ve yarı saydam renklerin hakim olduğu koleksiyonda, pudra, somon, karamel tonları, fildişi, kum renkleri ve ten renginin yanı sıra amber gold, bal rengi de koleksiyonu renkleriyle özel kılan diğer unsurlar arasında yer alıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>