>

AŞK - CİNSELLİK

Arkadaşınızla dargın mısınız?

Belki ilk kırıcı sözü arkadaşınız söyledi.. Belki de siz... Her ne olursa olsun, siz ve en iyi arkadaşınız artık konuşmuyorsunuz. Peki şimdi ne yapmalı? Bunları uygulayın yeter!...
 
   
 
 
     
Son zamanlarda onu çok özlediniz ancak hala tam olarak affetmiş sayılmazsınız. Neyin doğru olduğundan emin olamıyorsunuz. Neyse ki, bu huzursuz edici durumdan nasıl kurtulacağınız konusunda size yardımcı olacak şeyleri biliyoruz. Bunları öğrenin ve uygulayın!

BİRİNCİ ADIM: İLK HAREKETE KARAR VERİN.

Eğer, "Benim bir gururum var" ve o arayıncaya kadar bekleyeceğim diyorsanız yanlış yoldasınız. Yanlış birşey yapmadıysanız veya tartışmaya siz sebep olmadıysanız birşey itiraf etmek durumunda değilsiniz. Bu nedenle ne yapmış olursanız olun değerli bir arkadaşlığı kaybetmemek için ilk adımı atın.

İKİNCİ ADIM: ARAMADAN ÖNCE NE KONUŞACAĞINIZI BELİRLEYİN...

Özür dilemek için can atıyor musunuz ya da tartışmaya neden olan konuları mı konuşmak istiyorsunuz? Eğer ne konuşacağınıza önceden hazırlanmazsanız, "merhaba, hayatında yeni olan ne var" gibi şeyler mırıldanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu veya tartışma konusunun üzerine sünger çekmek problemi asla çözmez. Gelecekte tekrar ortaya çıkarak ikiniz arasında probleme neden olabilir.

ÜÇÜNCÜ ADIM: SEÇTİĞİNİZ YOL SİZİ SONUCA GÖTÜRSÜN...

Ona ve arkadaşlığına değer verdiğinizi anlamasına izin verin. Ona şöyle diyebilirsiniz; "3 haftadır konuşmadık ve seni özledim" ya da "Anlaşmazlık yüzünden kadar üzüldüğümü bilmeni isterim. Arkadaşlığımız bana çok şey ifade ediyor."

DÖRDÜNCÜ ADIM: BAŞTAN SAVILMAYA HAZIRLIKLI OLUN...

Ne yazık ki, sizin bu olumlu adımınıza "Üzgünüm. Konuşmak için uygun bir zaman değil. Hoşçakal" diyerek buz gibi yanıt verebilir. Bu size tokat yemiş gibi hissettirse de küsmeyin. Telefonunuzun onu şaşırtmış olabileceğini hatırlayın. Ona zaman verin. Nazik bir şekilde vedalaşın. Bir iki gün veya hafta içinde yumuşayacak ve sizi arayacaktır. Eğer bir iki hafta içinde aramazsa hassasiyetinizi ifade eden bir not gönderin. Sonrasında ondan adım bekleyin.

BEŞİNCİ ADIM: NE İÇİN ÜZGÜNSENİZ ONUN İÇİN ÖZÜR DİLEYİN...

Eğer gerçekten haklı olduğunuzu düşünüyorsanız, pişmanlığınızı açıkça ifade edin; "Uzun süre konuşmadığımız için üzügünüm. Hayatta seninle tartışmak kadar kötü birşey yok" diyebilirsiniz. Eğer hala üzgünseniz ve politik davranmak istemiyorsanız "Dinle, geçenlerde konuştuğumuz X konu hakkında çok üzüldüm. Bu tür konularda hassasım. Bunu seninle daha önce daha kibarca paylaşamadığım için üzgünüm" diyebilirsiniz. Yaptığınız veya söylediğiniz şeyin gerçekten onu üzüldüğünü biliyorsanız, tartışmadan duyduğunuz pişmanlığınızı içtenlikle anlamasını sağlayın. Örneğin, "Sana X konusunda söylediklerimde hatalıydım biliyorsun. Onları düşünmeden, seni yorgun gördüğüm, o konuda üzgün gördüğüm için söyledim. Üzgünüm."

ALTINCI ADIM: ARKADAŞLIK DUYGULARINIZI GÜÇLENDİRİN...

"X konu hakkında söylediklerim için üzügünüm. Gerçek şu ki, virlikte zaman geçirmeyi dört gözle bekledim. Seninle barışmak bu hafta yaptığım en anlamlı şey oldu" diyebilirsiniz.

YEDİNCİ ADIM: İYİMSERLİKLE DARGINLIĞA SON VERİN...

Gülümseyerek, "Bu gerginlikten çıktığımız için çok memnunum" ya da "Seninle yeniden konuşmak harika" diyebilirsiniz. Son aramadan sonra en kısa zamanda onu tekrar arayın sadece boş şeyleri konuşmak için.. Bu tür sakarca görünüm sizin samimi ve özlem dolu olduğunuzu yansıtır.

SİZDEN DUYDUĞUNDA MEMNUN OLACAĞI 3 ŞEY

"ANLIYORUM"

Bu kendi kızgınlığınızı ve incinmişliğinizi bir kenara bırakarak onun hislerine değer verdiğinizi, saygı duyduğunuzu anlatır. "Canının nasıl sıkıldığını anlıyorum"

"TEŞEKKÜRLER"

Sizin ona teşekkür ettiğinizi duymak onu şaşırtabilir ancak değerini bilecektir.. Bu barışma sonrasında bunun değerini bildiğinizi de ifade eder. "Bana anlattığın için teşekkür ederim. İstemediğin halde işine karıştım ve tavsiye vermeye
kalkıştım. Şimdi bunun sana pek yardımcı olmadığını anlaıyorum" diyebilirsiniz.

"DÜŞÜNMEDEN SÖYLEDİM"

"Ben bayan mükemmel değilim. Olanları geride bırakalım ve arkadaşlığımıza devam edelim. X konuda ya da insanların yanında yeni saçlarına takılırken bunun seni üzdüğünü düşünemedim. Lütfen beni affet!"

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>