>

AŞK - CİNSELLİK

Baş Belası Yalnızlık

Yalnız yaşayan bir kadınsanız güvenliğiniz her şeyden önce gelmeli. Güvenliğinizi korumak açısından işinize yarayacak birkaç ipucu…
 
   
 
 
     

‘AKILLI’ BİR PARTİ KIZI OLUN

Dünyada her sene binlerce kişi, ‘klüp ilaçları’ diye bilinen ve içinde hepimizin çok iyi bildiği bir uyarıcı ilaç olan ‘ecstasy’nin de bulunduğu birtakım maddelerin bilinçsizce tüketilmesi sonucu acil servislere kaldırılıyor. Bu tür ilaçlar genelde parti ortamlarında hedef kişinin bilincini kaybetmesini sağlamak amacıyla o kişiye fark ettirilmeden veriliyor. İlacın etkisiyle kendisini kaybeden kadın ya tecavüze uğruyor ya da başka zararlı şeylere maruz kalıyor. Böyle bir hedef olmamanız için yapacağınız en doğru şey parti boyunca bardağınızı elinizden bırakmamak ve güvenmediğiniz insanların bardağından içki içmemektir.

Bunun yanında bir de gece bir yere giderken güvendiğiniz bir arkadaşınızı da yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz. Sarhoş olsanız da evinize güvenli bir şekilde dönebileceğinizi bildiğinizde bulunduğunuz ortamdan daha çok keyif alabilirsiniz.

YOLCULUĞA ÇIKARKEN

Yalnız başınıza yolculuğa çıkıyorsanız yanınıza almanız gereken şeylerin başında el feneri, yol haritaları, yara bandı, acil durumlarda arayabileceğiniz kişilerin telefon numaralarının bulunduğu telefon defteriniz, ehliyetinizin ve pasaportunuzun fotokopisi ve telefon kartı bulunuyor.

Bunların yanında bir taksi durağıyla çalışan taksilere binmeyi tercih etmeli, asla bir taksiye tanımadığınız birisiyle binmemeli ve ıssız yerlerde taksiden inmemelisiniz. Kalacağınız otelin trafiği yoğun bir caddenin üzerinde olmasına, odanızın ise asansöre yakın bir konumda olmasına dikkat edin. İçeri her girişinizde odanızı kontrol etmeli ve sıra dışı bir şey gördüğünüz an hemen resepsiyona inerek bunu yetkililere bildirmelisiniz.

ÖZEL BİLGİLERİNİZİ KENDİNİZE SAKLAYIN

Telefon numaranızı ve adresinizi güvenli bulmadığınız hiçbir firmaya ya da kişiye vermeyin. Mail adresi alırken adınız ya da soyadınızı kullanmak yerine takma isimleri tercih edin.

Bunları paranoyalarla yaşamak adına yapılan şeyler olarak değil güvenliğinizi sağlamak adına alınan gerekli önlemler olarak düşünün.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>