>

AŞK - CİNSELLİK

Bekarlardan 14 Şubat’ta Hayatta Kalma Rehberi

14 Şubat hızla yaklaşıyor. Her yer kırmızı kalpler, aşk sözleri ve güllerle süslenmeye başladı.
 
   
 
 
     

Peki bekarlar bu özel günü nasıl atlatmayı planlıyor? Siberalem.com’un yaptığı araştırmaya göre, bekarların Sevgililer Günü’nde en çok yaptığı etkinlikler arasında bekar arkadaşlarıyla toplanıp eğlenmek ya da hep birlikte evde film izlemek bulunuyor. Bu özel günde internette aşkı aramak da bekarların favori 14 Şubat çözümleri arasında yer alıyor.

14 Şubat Sevgililer Günü’ne çok az kaldı. Hediyeler alınmaya, mağazalar kırmızı kalplerle süslenmeye, aşk sözleri sıralanmaya şimdiden başladı. Peki henüz bir sevgilisi olmayan bekarlar, bu özel günde ne yapmayı planlıyorlar? Ya da bugünü nasıl geçirmek gerektiğini düşünüyorlar? Siberalem.com’un yaptığı araştırmaya göre, bekarların 14 Şubat’ta en çok yaptığı aktiviteler arasında bekar arkadaşlarla toplanıp eğlenmek, internette aşkı aramak ya da evde film izlemek bulunuyor.

Siberalem.com Yöneticisi Burcu Burhan, yaptıkları araştırmaya göre, bekarların 14 Şubat’ta ne yapacaklarına dair verdikleri yanıtlardan bazılarının şunlar olduğunu belirtti:

“Sevgilisizler Günü partisi düzenleyeceğim ya da düzenleyen bir arkadaşımın partisine katılacağım.
Bekar arkadaşlarımla buluşup eğleneceğiz.
İnternette aşkı arayacağım.
Çiçek siparişi verip, 14 Şubat’ta iş yerine benim adıma gelmesini isteyeceğim.
Facebook’taki duvarıma, sanki sevgilim varmış gibi imalı iletiler yazacağım.
En son sevgilimi arayıp tekrar ilişkimizi başlatmayı deneyeceğim.
Televizyondaki aşkla ilgili filmleri, dizileri izlemeyeceğim.
Evde bekar arkadaşlarımla toplanıp üst üste bir sürü komedi ve aksiyon filmleri izleyeceğim.
Aşk şarkıları dinlemeyeceğim, çalan yerden hızla uzaklaşacağım.
Sürekli etrafımdakilere “bugün çok manasız, bu sektörün bir oyunu” diyeceğim.
Sahillerden ve lüks restoranlardan uzak duracağım.
14 Şubat’ta sabahtan gece yarısına kadar sürekli çalışacağım. Kendimi işime vereceğim.
Bütün gün kitap okuyacağım.
Kendime oyuncaklar alacağım.
Tatile çıkacağım.”

Ayrıca Siberalem.com, bu araştırmanın bir parçası olarak, bekarların 14 Şubat’ta ne yapmayı planladıklarına dair bir anket de gerçekleştirdi. “Bekarlar sorumuz size: 14 Şubat’ta ne yapmayı planlıyorsunuz?” sorusuna ankete katılanların yüzde 27’si “Siberalem’de takılacağım”, yüzde 23’ü “En yakın arkadaşlarımla felekten bir gece çalacağım” cevabını verdi.

Siberalem.com İlişki Danışmanı, İstanbul Psikiyatri Enstitüsü’nden Kl. Psikolog Ayşegül Denizci, bu özel gün için bekarlara şu öneride bulundu: “Gelin bu Sevgililer Günü bir milat olsun. Ne hissediyorsanız söyleyin, anlatın çevrenizdekilere ya da yazın bir deftere. Sevmeyi sevilmeyi beklemeden, içinizden geldiği gibi yakınınızda kim varsa söyleyin, her neyse onlar yakınlaşın duygularınıza. Çıkarıp masa üstüne serin hepsini. Hepsi çıktı mı rengarenk ve ara tonlarıyla beraber? Harika! Artık şarkılarla, şiirlerle ya da siz söyleyin neyle-kullanışlı çekmeceler yapın onlara. Bir ömür boyunca yenileyin, parlatın, çoğaltın onları.”
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>