>

AŞK - CİNSELLİK

Erkek sekse her zaman hazır olmaz

Erkek olmak her zaman, her yerde sekse hazır olmak anlamına gelmiyor. Elbette erkeklerin de cinsel sorunları olabilir.
 
   
 
 
     
Cinsel sorunlar yaşıyor olmaksa erkeğin hayata küsmesini gerektirmez, deneyimli bir uzman, tüm sorunlara çare bulabilir.

Erkek sekse her zaman hazır olmaz

Erkeklerin cinsel isteksizlikleri nedeniyle doktora gitmelerine az rastlanmaktadır. Uzmanlar cinsel isteksizliğin nedenlerinden birinin de performans sıkıntısı ve sertleşme sorunu olduğunu ve erkeklerin en çok bu sorunlarla doktora gittiklerini söylüyorlar. Erkeklerin cinsel problemler yaşarken doktora gitmemelerinin diğer bir nedeni, erkekler arasında yaygın olarak inanılan ve gerçek bir erkeğin sekse her zaman hazır olması ve her koşulda seksi yapabilmesi ile ilgili olan yanlış inanışlar.

Sertleşme sorunu yaşa bağlı

Doyuma ulaşamamanızdaki nedenlerden biri de sertleşme olabilir. Uzmanlar sertleşmeyi, tıpta cinsel ilişki için gerekli ve yeterli sertleşmeyi sağlayamama ya da sürdürememe olarak tanımlar. Sertleşme sorunu yaşla birlikte artmaktadır. Bu sorun sosyal, psikolojik ve bedensel yaşamı olumsuz yönden etkiler. Yapılan araştırmalar Türkiye’de yaşayan erkeklerin yaklaşık olarak yüzde 10-20’sinin sertleşme sorunu yaşadığını göstermektedir.

Psikolojik sorunlara dikkat

Fiziksel olarak hiçbir sorununuz olmadığı halde cinsel problemler yaşıyorsanız, bu büyük olasılıkla yaşadığınız psikolojik sorunlardan kaynaklanmaktadır. Özellikle işe bağlı aşırı stres, depresyon, kötü bir çocukluk dönemi, cinsel bilgisizlik, geçmişte yaşanmış cinsel taciz, genelev yada benzeri deneyimdeki başarısızlık, eş ile yaşanan uyumsuzluk olarak sıralanabilir.

Erken boşalma

Erkeklerin cinsel ilişki sırasında yaşadıkları sorunlardan biri de erken boşalmadır. Kimi uzmanlar erken boşalmayı erkeğin eşini tatmin edemeden boşalması olarak tanımlarken, kimileri de penisin henüz ilişkiye girmeden ya da girdikten hemen sonra boşalması olarak tanımlar. Yapılan araştırmalar erkeklerin üçte birinin erken boşalma problemi yaşadığını ortaya koymaktadır. Uzmanlar, erkeklerin erken boşalmayı ciddi bir problem olarak görmediklerini belirtiyor. Çünkü erkekler doktora en çok sertleşme sorunuyla gidiyorlar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>