>

AŞK - CİNSELLİK

Erkekler Denemeyi Seviyor

Yapılan araştırmalara göre erkekler seks konusunda daha açık görüşlü…
 
   
 
 
     

Yüzde 53 ortalamayla ilk cinsel deneyim, 18 yaşın altında yaşanıyor. 16-18 yaş arasında diyenlerin oranı yüzde 35, 16 yaş altındakilerin oranıysa yüzde 18.

AŞK VE SEKS

Erkeklerde cinsel ilişkiye girmek için âşık olmak gerekmiyor. Birisiyle cinsel ilişki yaşamak için ona âşık olmak gerekir mi? sorusuna, kadın ve erkek farklı cevaplar veriyor. Kadınların yüzde 62'si evet derken, erkeklerde bu oran yüzde 18.

ÖN SEVİŞME ÖNEMLİ

Seksin en iyi kısmı hangisi? Sorusuna katılımcıların yüzde 42’si ön sevişme, yüzde 2’si cinsel birleşme cevabını veriyor.

FANTEZİLER NE DİYOR?

Fantezilerse katılımcı profiline göre önemli ölçüde farklılıklar içeriyor. Kadın katılımcıların istekleri erkeklere kıyasla daha çeşitli. Her şeyi denemek isterim cevabını veren erkeklerin oranı yüzde 24 iken kadınlarda bu oran sadece yüzde 12’de kalıyor. Kadınların fantezileri arasında, uçakta seks yapmak veya bir seks partisine katılmak ilk sıralarda yer alıyor.

Seks zamanı, saati ve yeri, yine erkek-kadın farklılığını ortaya koyuyor. Erkeklerin yüzde 43’ü her an her yerde seks yapabileceğini belirtiyor. Kadın katılımcıların cevaplarıysa yüzde 48 oranında gecede yoğunlaşıyor.

KONDOM KULLANIMI

Son kez seks yaptığınızda kondom kullandınız mı?"sorusuna erkek katılımcıların yüzde 71’i, kadınlarınsa yüzde 66’sı evet diyor. Özellikle eşcinsel, 25-34 yaş grubu, kamu görevlisi ve metropol kategorilerindeki katılımcılarda kondom kullanımı yüksek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>