>

AŞK - CİNSELLİK

Feminen Yüzler

Kadınsı yüz hatlarına sahip erkeklerin eş bulma şansı daha yüksek. Kadınların çoğu, `feminen` yüzleri olan erkekleri tercih ediyor...
 
   
 
 
     

Kadınların büyük çoğunluğu, bilgisayar hileleriyle feminenleştirilmiş yüz hatlarına sahip erkekleri çekici bulduklarını belirtiyor. Dikkat çeken bir nokta, kadınların beğenilerinin kendilerini güzel bulup bulmadıklarına göre değişmesi. Kendilerini çok güzel bulan kadınlar, erkeksi ve keskin hatlı yüzlü erkekleri beğenirken, kendilerini çok güzel bulmayan kadınların daha yumuşak yüzlere yöneliyor. Kendilerini güzel bulan kadınların azınlıkta olduğuna dikkat çeken uzmanlar, bu nedenle istatistiksel olarak yumuşak hatlı erkeklerin daha revaçta olduğuna işaret ediyor.

İYİ GENETİK MİRAS PEŞİNDE...


Feminen yüz hatlarına sahip erkekler, yumuşak ve güvenilir oldukları izlenimi yaratıyor. Buna karşılık keskin ifadeli ve sert hatlı erkekler, testosteron (erkeklik hormonu) seviyesinin yüksek olduğuna işaret. Kadınlarda 'iyi genetik miras, yani çocuk doğurmak için uygun erkek' imajını yaratıyor. Erkeksi tiplere yönelen kadınlar, bu erkeklerin kendilerini aldatmaları daha olası olduğu halde, doğacak çocukları için en iyi genleri sağlayacak olan kişilere yöneliyor.

Kendilerini güzel bulan kadınlar, kendilerine güvendikleri için, erkeğin aldatma riskini göze alabiliyor.

ERKEKLERİN TERCİHİ


Öte yandan, kendilerini yakışıklı bulan erkekler kadınsı yüz hatlarına sahip kadınları beğeniyor. Büyük gözler, küçük burun ve çene gibi kadınsı özellikler, kadınlık hormonu östrojen seviyesinin yüksekliğine, yani doğurganlığın fazla olduğuna işaret ediyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>