>

AŞK - CİNSELLİK

Gitmek Mi Zor Kalmak Mı?

Ayrılığın gerçek nedeni ve objektif değerlendirme nedense en sona bırakılır. Çünkü...
 
   
 
 
     

Ayrılığın gerçek nedeni ve objektif değerlendirme nedense en sona bırakılır. Çünkü her şeyden önce; ağlamak, uykusuz geceler geçirmek, yakın dostlarınızla saatlerce ilişkiniz ve eski sevgiliniz hakkında konuşup üzüntüyü paylaşmak gelir.

Bunlar sadece anlık çözümlerdir ve o an acınızı hafifletir. Oysa çözüm bu değildir, bu sadece acıyı yaşamak ve yaşanan acıyı paylaşmaktır.

BAZEN BEKLEMEK GEREKİR

Aslında şöyle bi sakinleşip düşünmek gerekir. Çünkü biten ilişkiler, ardında her iki taraf için de cevaplanmamış sorular bırakırlar. Bu nedenle ilk yapmanız gereken ilişkinin gerçekten bitip bitmediğini anlamaya çalışmaktır.

HIZLI AYRILIKLAR!

Aradığında da telefona birkaç gün cevap vermeyin. Ayrılmayı isteyenin o olduğunu unutmayın. Eğer verdiği kararda ciddiyse zaten sizi aramayacaktır ama bir anlık öfke ya da düşünmeden alınmış bir kararsa hatasını anlaması için ona düşünme ve yokluğunuzla tanışma fırsatı yaratın. Yalnız kalmasına izin vermediğiniz sürece durum istediğiniz şekilde sonuçlanmayacaktır.

SİZİ ARAMAZSA...

Beklediniz, sabrettiniz ama aramadı. Sancılı geçen bu zamanda siz de oldukça yıprandınız. Bu süreci fazla uzatmaktan, çevrenizdekilere ve kendinize daha fazla acı çektirmekten vazgeçmelisiniz. Depresif ruh halinden bir an önce kurtulmanın yollarını arayın.

SİZİ ARARSA...


Her telefon çalışında kalbiniz hızla çarpıyor ve arayan kişinin hep o olması ümidiyle ahizeyi kaldırıyordunuz, işte en sonunda sizi aradı. Şimdi ne yapmalısınız? Öncelikle sakin olmaya, hislerinizi belli etmemeye çalışın. Ne çok sevindiğinizi ne de öfkenizi ona hissettirin. Onu dikkatlice dinlemeye özen gösterin. Sizi neden aradığını anlamaya çalışın. Asla içinizden geldiği gibi davranmayın, özellikle de onun özgüvenini yıkmaya yönelik ve hesap soran bir tavır içinde bulunmayın. Unutmayın ki sizi aramasının nedeni ya sizi özlediği ya da vicdanını rahatlatmak içindir. Her iki durumda da ikinci adımı onun atmasını bekleyin. Eğer sizi özlemişse zaten tavrı ve ses tonu nazik olacaktır. Siz de yelkenleri fazla suya indirmeden onun açıklamalarını dinleyin. Yüz yüze konuşmak istiyorsa teklifini geri çevirmeyin. Yapacağınız görüşmede ilişkiniz hakkında konuşun. Kimin hatalı olduğunu değil, bundan sonra ilişkiye tekrar başladığınızda nasıl beklentiler içinde olduğunuzu birbirinize anlatın. Birbirinize zaman tanımayı unutmayın. Ama sadece vicdanını rahatlatmak ve ne durumda olduğunuzu kontrol etmek için aramışsa zaten ses tonu da fazla kendinden emin, alaycı ve duygusuz olacaktır. Yapmanız gereken uzun cümleler kurmadan, gelecekte karşılaşacaklarınızı göz önünde bulundurarak konuşmayı kısa kesmek için artık ona "güle güle" demeye hazırlanın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>