>

AŞK - CİNSELLİK

Gözleri tamamen kapalı

Bir erkeğin seviştikten sonra mahmurlaşması normal midir? Peki ya bu uyku hali ertesi gün de devam ediyorsa? Ya sizin sevgiliniz de benzer bir davranış sergiliyorsa...
 
   
 
 
     
Sizin sevgiliniz de benzer bir davranış sergiliyorsa ve bunun nedenini merak ediyorsanız gelin bunun nedenlerini birlikte araştıralım.

• Erkekler genelde seks yapmaya başladıkları zaman bile yorgundurlar ve seks onların dinlenmesine yardımcı olur. Dolayısıyla burada da görüldüğü gibi erkekler hem seksten önce hem de seksten sonra yorgunluklarını bir türlü üstlerinden atamazlar.

• Orgazm sırasında erkeğin ve kadının salgıladığı hormonlar seksten sonra ikisinde de dinlenme isteği uyandırır. Bu fiziksel rahatlama çoğu zaman insanı uykunun sıcak kollarına atar.

• Boşalmak ve bunun ardından vücuttaki gerginliğin azalması erkekleri fiziksel olarak yorar.

• Birçok insan (kadın da erkek de) seks yaparken nefeslerini tutar ya da düzenli nefes alıp vermeye dikkat etmez. Bu da beyne az oksijen girmesini sağlar ve sonuçta kişinin uykusu gelir. Bu uyku isteği (nadir olsa da) ertesi gün de devam edebilir.

Tüm bu saydıklarımızı ele aldığımızda sizinle seviştikten sonra uyumaya başlayan sevgilinizin seksten önce yorgun olduğunu ve orgazmın da etkisiyle vücudunun kendisini bıraktığını söylememiz mümkün.

Nadiren olsa da bazı erkeklerin seksten sonra kendini aşırı bitkin hissetmelerinin nedeni herhangi bir sağlık problemi de olabilir. Eğer sevgilinizin böyle bir problemi olduğundan şüphe duyuyorsanız onu hemen check-up yaptırması için uyarın.

Sevgilinizin mahmurluğuna daha hızlı bir çözüm bulmak istiyorsanız ona seksten önce bir fincan kahve içirebilirsiniz. Kahvenin içinde bulunan kafein beyni ve vücudu zinde tutar ve duyuları harekete geçirir. Sevişmeye başlamadan önce ona dantelli iç çamaşırlarınızla kahve servisi yapmaya ne dersiniz?

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>