>

AŞK - CİNSELLİK

İnsanlar Neden Seks Yapar?

İşte tüm cevaplar…
 
   
 
 
     

Antik zaman düşünürleri, seks pozisyonları üzerine kafa yormuştu. Günümüz araştırmacılarıysa “İnsanlar neden seks yapar” sorusunun peşine düştü. Yaklaşık 2 bin kişiyle konuşarak insanların seks motivasyonlarını sorgulayan uzmanlar, 237 ayrı nedene ulaştı.

Yanıtlara göre insanları seks yapmaya motive eden nedenler arasında sarhoş olmak da var, kendini Tanrı'ya yakın hissetme arzusu da. Listenin 173. maddesi, baş ağrısının sekse hayır demek için bir bahane değil, ondan kurtulmak isteyenleri partneriyle sekse yönlendiren bir etkiye sahip olduğunu gösteriyor.

‘Uykuya dalmamı kolaylaştırıyor’, ‘Partnerimin güçlü hissetmesini sağlıyor’, ‘Kalori yaktırıyor’, ‘Bir iyiliğin karşılığı’, ‘Sıcak tutuyor’, ‘Düşmanımın canını yakmak’, ‘Sohbet konusunu değiştirmek’ yanıtlarının yanında ‘İyi bir egzersiz’ en zayıfı gibi görünüyor; ama bir de şu var: ‘Benimle boy ölçüşmeye kalktı!’

‘BİR GÖREV’ GİBİ HİSSEDENLER

Önce 400 kişiden seks nedenlerini öğrenen uzmanlar, daha sonra 1500 kişiye bu nedenlerin önem derecesini sordu. 237 nedenden her birinin en azından birkaç insan için en önemli neden olduğu ortaya çıktı. Hem erkeklerin hem de kadınların en sık ifade ettiği ortak nedense, ‘O insandan etkilenmiştim’di.

Araştırmayı yürüten uzmanlar sonuçları fiziksel, bir amaca yönelik, duygusal ve güvensizlik şeklinde dört ana başlıkta topladı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>