>

AŞK - CİNSELLİK

Kadının Orgazm Haritası

Sonunda kadınların orgazm haritası çıkarıldı...
 
   
 
 
     

Orgazm, her kadın için özel bir süreç. Beş dakika içinde doruk noktasına ulaşılabileceği gibi, 20 dakikaya kadar da çıkabiliyor. Ancak her kadında ortak olan şu ki, zevk dalgaları belirli bir aşamayı takip ediyor ve bunun beyindeki yansıması da alınan zevkle orantılı oluyor. Yani beyin dalgaları sayesinde orgazmın şiddetini ve süresini anlayabiliyoruz.

KADININ BEYNİNDE BİTİYOR


Klitoristeki sinirler, beyindeki cinsel zevk bölgeleriyle irtibat kurar. Bu sinirler uyarıldığında, orgazma ulaşana kadar elektrokimyasal bir hareketlenme içine girip tepkimeleri tetikler ve dopamin, oksitosin, endorfin gibi iyi hissettiren nörokimyasalları salgılatır. Eğer uyarılma erken biterse ya da sinirler yeterince hassas değilse klitoris kendini kapatır. Kadın gevşemiş, rahat, sıcak ve samimi bir halde değilse orgazmın gerçekleşmesi zordur.

Erkek için cinsel birlikteliğin gerçekleşmesi için kanın tek bir yere gitmesi yeterli. Kadın içinse nörokimyasalların bir araya gelmeleri gerekir. En önemlisi, kadın birlikte olduğu kişiye güvenme ihtiyacı duyar. Erkeğin ereksiyonu basit hidrolik temellere dayandığından kan penise gidip ereksiyonu sağlar.

Konu karmaşıklığını korusa da kesin olan tek şey var: Mevzu haz olduğunda da kadın-erkek eşitsizliği bâki...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>