>

AŞK - CİNSELLİK

Modernim, seks istemiyorum

Modern kadının cinsel ilişki sıklığı haftada bir bile değil! İşinden kendine ayıracak zaman bulamayan çağdaş kadın, 'seks olmasa da olur ama kariyerimden asla vazgeçmem' diyor.
 
   
 
 
     
Araştırmalar; günümüz kadınının gözünde seksin cazibesini giderek yitirdiğini gösteriyor. Modern kadının cinsel ilişki sıklığı haftada bir bile değil! İşinden kendine ayıracak zaman bulamayan çağdaş kadın, 'seks olmasa da olur ama kariyerimden asla vazgeçmem' diyor.

Günümüz kadını artık seks yapmıyor. Televizyonda, gazetelerde, hatta pek çok reklamda seks ve cinsellik hâlâ ön planda. Ancak yapılan araştırmalar gösteriyor ki; modern kadının artık sekse ayıracak zamanı yok.

Günümüz kadını, 50'li yılların kadınlarına oranla, daha çok kariyerini ve iş yaşamını düşündüğü için, evdeki eşine daha az zaman ayırıyor. Uzmanlar; 50'li yıllarda 30 yaşlarında evli bir kadının, haftada ortalama iki kez seks yaptığını söylüyor.

Çünkü o dönemde kadının önceliği; eşini mutlu etmek, yemek pişirmek, evi temizlemek ve çocuklarla ilgilenmekti. Günümüz modern kadını ise, çok daha az seks yapıyor. Kariyerim olmadan asla Bir kadın magazin dergisi olan Prima'nın araştırmasına göreyse; modern kadın ayda üç ya da dört kez cinsellik yaşıyor. Çünkü yorucu geçen iş günü sonrası kadının sekse hali kalmıyor. Modern, kendi ayakları üzerinde duran kadınlar kendilerinde 'eş görevlerini' yerine getirmek zorunluluğu hissetmiyor. Prima dergisinin editörlerinden Maire Fahey, "40 ve 50'li yıllarda kadınlar kendilerini adeta eşlerinin ve ailelerinin mutluluklarına adamışlardı. Günümüzde ise, kadınların tek derdi; kariyerleri. İş hayatları, kariyer hırsları, özel ilişkilerinin önüne geçiyor" diyor. Boşanma sayısı tavan yaptı Pek çok araştırma gösteriyor ki; 50'li yıllarda mutlu aile tabloları vardı. 60'lı yıllarda cinsel devrim yaşandı ve kürtajın yasallaşması kolaylaştı. 70'li yıllarda feminizm fikri giderek taraftar sayısını artırdı ve kadınlar erkeklerle eşit haklara sahip olabilmek için mücadele ettiler. O yıllarda kadınlarda evlilik yaşı ortalama 22'ydi. 80'li yıllarda kariyere odaklı feminizm fikri giderek taraftar sayısını artırdı ve kadınlar erkeklerle eşit haklara sahip olabilmek için mücadele ettiler.
O yıllarda kadınlarda evlilik yaşı ortalama 22'ydi. 80'li yıllarda kariyere odaklı yasallaşması kolaylaştı. 70'li yıllarda feminizm fikri giderek taraftar sayısını artırdı ve kadınlar erkeklerle eşit haklara sahip olabilmek için mücadele ettiler. O yıllarda kadınlarda evlilik yaşı ortalama 22'ydi. 80'li yıllarda kariyere odaklı kadınların sayısı giderek arttı ve 90'lı yıllarda boşanma sayısı tavana vurdu. Son on yılda kadınların evlenme yaşı ortalama 27'ye çıktı. 50'li yıllarda kadınlar bekâretlerini yaklaşık 21 yaşlarında kaybederken, günümüzde bu yaş 16'ya kadar düştü.

Cambridge Üniversitesi Sosyal Psikoloji uzmanlarından Dr. Terri Apter, "50'li ve 60'lı yıllarda yaşayan kadınlar hayatlarını dolduracak çok fazla şey bulamıyorlardı, fakat günümüz kadınlarının yapacak çok işi var. Boş vakitlerin giderek azalması, kadınların cinsel hayatlarını olumsuz yönde etkiliyor" diyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>