>

AŞK - CİNSELLİK

Neye Göre Çekici, Neye Göre Güzel?

Çirkin erkeklerin yanında neden sürekli güzel kadınlar olur, dolgun bir vücut daha mı çekicidir?
 
   
 
 
     

BİR ERKEĞİ YAKIŞIKLI YAPAN SAÇI OLABİLİR Mİ? YA DA HEP SÖYLENDİĞİ GİBİ KEL ERKEKLER DAHA MI ÇEKİCİDİR?

Kel erkeklerin testosteron hormonlarının daha çok çalıştığı yani daha çekici olduğu söylenir ama bu gerçek dışı. Testosteronun fazlasının kıllanmaya neden olduğu doğru ama kelliğe neden olduğu yönünde henüz kesinleşmiş bir araştırma yok.

CİNSEL ÇEKİCİLİKLE YAŞ TERS ORANTILI MI?

Eskiden öyleydi. Bir kadının doğurganlık yaşının sona erdiği 40-45’lı yaşlarda yeni bir partner bulması çok daha zordu ama şimdi, yaştan daha çok kişinin bakımlı olması, kendine olan güveni ve yaydığı cinsel elektrik çok daha önemli. Bu durum eskiden erkekler için geçersiz kabul edilir, erkelerin yaşlarının cinsel çekicilikte önemli olmadığı vurgulanırdı. Ama yeni yapılan araştırmalar erkeklerin de en az kadınlar kadar kendilerine özen göstermelerini şart koşuyor. Çirkin adamın yanında güzel kadın görüntüsü adeta bir klasik… Bunun bilinen bir nedeni yok. Sadece varsayımlara göre açıklamak gerekirse, güzel kadınlar, hayatları boyunca çok fazla şeye kafa yormuyorlar, çoğunlukla iyi bir aileden geliyorlar, sağlıklı beslendikleri ve bakımlı oldukları için güzel görünüyorlar ve belli bir yaşa geldiklerinde bir anda her şeyin başkaları tarafından yapıldığını fark ediyorlar. Sonra da kendilerine ilgi gösteren, her işine koşan, deli gibi âşık erkeklerin yanında kendilerini hamisi ya da babası gibi rahat ve emniyette hissediyorlar.

YUVARLAK, DOLGUN HATLAR ERKEKLER TARAFINDAN DAHA ÇEKİCİ BULUNUR!


Evet, yakın geçmişe kadar bu böyleydi. Yaşları 17-25 arasında değişen 100 erkek öğrenci üzerinde yapılan araştırma, erkeklerin dolgun değil, olabildiğince ince, hatta sıska kızlardan hoşlandığını gösteriyor. Sosyo ekonomik statü olarak A B+ olarak adlandırılan yüksek tabaka mensubu erkekler de zayıf kadınları tercih ediyor. Kadınlar da erkekler de partnerlerini uzun boylu olanlardan seçiyorlar, en azından bunu bir kez olsun deniyorlar… Çünkü uzun boy sağlık, gösteriş ve zarafetle eş anlamlı. Kadınlar uzun boylu erkekleri seçerken, doğacak çocuklarının genlerinin de benzer olmasını istiyor. Neslinin sağlıklı devam edebilmesi için bu gerekli.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>