>

AŞK - CİNSELLİK

Onu kıskanıyor musunuz?

'Seven insan kıskanır' derler. Kıskançlık dozunda olursa ilişkide heyecan yaratabilir fakat hastalık halini alırsa ilişkiye büyük ölçüde zarar verir... İşte izleyeceğiniz yollar...
 
   
 
 
     
Kadın erkek herkesin hayatında mutlaka hissettiği kıskançlık duygusu hem kıskananın hem de kıskanılanın hayatını zehir edebilir. Kıskandırma, kişilere birlikte oldukları insanı kaybetme ihtimallerinin olduğunu hissettirir. Aynı zamanda duyguları ve aşkı güçlendirir. Fakat bu kıskandırma oyununun boyutları büyüdüğünde, ilişkiye zarar verici bir hal alabilir.

Karşılıklı güven önemli

Çiftleri çılgına çeviren kıskançlık duygusunu yenmek aslında hiç de kolay sayılmaz. Öncelikle onu neden kıskandığınızı düşünüp kıskançlığınızı gözden geçirin. Gerçekten ilişkinize yönelik bir tehdit var mı, bundan emin olun. Bu yolla da kendinizi rahatlatamıyorsanız, rahatsızlık duyduğunuz konuyu eşinizle konuşun. Fakat bunu suçlayıcı bir şekilde değil, sakin bir ses tonuyla konuşarak, paylaşın. Hemen savunmaya geçmek yerine onu anlamaya çalışın, olaylara bir de onun gözünden bakın. Eşinizin yapacağı açıklamalar sizi rahatlatacaktır.

Kim kıskanıyor?

Eğer belirli davranışlarınız eşinizin sizi kıskanmasına yol açıyorsa, dozunu fazla kaçırmadan bu davranışlarınızda değişiklik yapmanızda fayda var. Eşinizin kıskançlığının yersiz olduğunu düşünüyorsanız bunu ona inandırın. Size güvenmesini sağlayın. Her ne kadar kıskançlıklar ilişkinin canlı kalmasını sağlasa da, dozu ayarlanmadığı sürece, ilişki çok daha kötüye gidebilir. Onu sevdiğinizi sürekli söylemeyi ihmal etmeyin.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>