>

AŞK - CİNSELLİK

Orgazm Nerede Olur?

Yeterince uyarılma nasıl gerçekleşir?
 
   
 
 
     

Cinsel birleşme sırasında klitorisle erkek cinsel organı arasında doğrudan doğruya bir ilişki yok. Buna karşın klitoris yeterince uyarılmakta ve bu üç şekilde olmakta:

Erkek cinsel organı döl yoluna girerken küçük dudakların üzerinden kayar ve bu da klitorisi etkiler. Cinsel birleşme sırasındaki ritmik hareketlerle klitorisin yeri değişir böylece uyarı yine sağlanır.

Klitorisi meydana getiren süngerimsi doku kasık kemiğinin alt kısmında sağ ve sola açılan iki açıyı oluşturur. Bu açılar döl yoluyla yakın ilişkide olduklarından döl yolunun içindeki erkek cinsel organının hareketleri bu açılar aracılığıyla klitorise aktarılır.

Çiftlerin yüz yüze oldukları tüm cinsel birleşme şekillerinde kadın ve erkeğin kasıkları üst üste gelir, bu da klitoris üzerindeki ritmik bir basınca yol açar.

ORGAZM NEREDE OLUR?

Biri döl yolunda, diğeri klitoriste olmak üzere ayrı türden iki orgazmdan söz etmek yanlış. Orgazma çeşitli şekilde ulaşılabilir: Cinsel doyurucuya yalnızca klitorisin erkek tarafından uyarılması ya da kendi kendini tatmin yoluyla da erişilebilir.

Fakat nasıl ve ne şekilde orgazma ulaşılırsa ulaşılsın orgazm daima döl yolunda olur ve belden itibaren tüm organizmayı kapsar. Cinsel gerilim orgazm sonunda giderilince klitoris küçülerek kasık kemikleri arasındaki yerine çekilir ve artık uzunluğu cinsel gerilim sırasındaki uzunluğun yarısıdır.

HER ZAMAN İŞE YARAR MI?

Klitoris gerçekten de cinsel uyarı bölgeleri içinde en duyarlı olanı. Fakat hiçbir zaman kadını alevlendirmek için çevrilmesi yeterli olan bir düğme olmamış. Cinsel bilgisi olmayan ya da bu konuya hazırlıksız kadınlarda klitorise dokunulması zevkten çok nefret duygusunu kamçılayabilir.

Cinsel uyarıma yatkın kadınlarda ise klitoris zevk duygusunu kamçılar. Bu organ önce uyarıları toplar sonra da zevke dönüştürür. Kan hücumuyla belirginleşen klitoris, aldığı uyarıları omurilikteki cinsel merkezlere iletir. Böylece cinsel bölgedeki sinirlerde, kaslarda ve damarlarda değişiklik ve tepkilere yol açarak orgazmı hazırlar ve yalnız klitoris böylesi bir etki yapabilmek için zamanında ve yeterli oranda uyarılmalı.

Klitorise doğrudan doğruya dokunulduğu zaman uyarımla, öfkeye yol açan tahriş olma arasındaki sınır belli belirsizdir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>