>

AŞK - CİNSELLİK

Orgazm Olamıyorum, Ne Yapmalıyım?

İşte bu sorunun cevabı…
 
   
 
 
     

Her seferinde orgazm olmak şart değildir, erkek ve kadın bunun bilincinde olurlarsa hem sevişmenin her anından zevk almaya odaklanır hem de taklit yapmaya gerek duymazlar.

Bu sorunu takıntı haline getirmek ve seks sırasında buna yoğunlaşmak ters etki yaratıp orgazm olmanızı imkânsız hale getirebilir, önemli olan yatakta karşılıklı zevk almaktır. Ayrıca seks her seferinde orgazm olmayı gerektiren bir sınav değil, karşılıklı hazza dayalı bir oyundur.

Eğer bu sorunu sık sık yaşıyorsanız, mastürbasyon yaparak bedeninizin zevk noktalarını bulabilir ve partnerinizi buna göre yönlendirebilirsiniz.


Seksle ilgili olumsuz duygu, düşünce ve inançların, suçluluk ve günahkârlık duygularının durumu kötüye götürebiliyor. Kendi bedenini tanımama, nelerden zevk aldığını bilmeme, cinsel deneyimsizlik ve bilgisizlik, ön sevişme ve klitoris uyarısının yetersiz olması, en önemlisi ilişkiyle ilgili sorunlar orgazm olamamaya yol açabilir.

Kadınlar klitorislerinden uyarılır ve boşalırlar; kadının zevk alması için klitoris önemli bir organdır. Öncelikle kişi kendi vajinasını ayna yardımıyla incelemeli, klitorisini bulmalı ve klitoris etrafında dairesel hareketler yaparak zevk almayı öğrenmelidir.

Ayrıca partnerle açık bir iletişim kurmak da çok önemlidir, ön sevişmenin uyarılma sağlayacak kadar uzun olması ve partnerin kadının klitorisini uyarması da üzerinde durulması gereken bir nokta.

Orgazmı takıntı haline getirmemek ve andan zevk almaya çalışmak gerekli. Yine de olumsuz duygu ve düşünceler kadının rahatlamasını ve gevşemesini engelliyorsa, partneriyle birlikte cinsel terapi alabileceği merkezlere başvurabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>