>

AŞK - CİNSELLİK

Öteki Kadın

Öteki kadın, yasak aşkı uğruna çok ağır faturalar ödeyen zavallı bir kadın mı?
 
   
 
 
     

Erkeğin uğruna "saçını süpürge eden", çocukları büyütüp ailenin yarı yükünü omuzlayan "yasal eş"in taş kalpli, yuva yıkıcı rakibesi midir metres; yoksa, yasak aşkı uğruna çok ağır faturalar ödeyen zavallı bir kadın mı? Genelde ikincisi...

O KADAR BASİT Mİ?

Bu konudaki yaygın görüş, "yorgun, bezgin bir eş, iki farklı bir hayat yaşayan duyarsız katı bir erkek ve kötü kalpli, yuva yıkıcı bir öteki kadın"dır. Oysa durum, böyle bir aşk üçgeninin parçası olmuş herhangi birinin de söyleyeceği gibi, çoğu zaman bu denli basit değlidir. Evlilik dışı ilişkiler istisnasız olarak acı verir insana. Bir evliliği yıkmak çok zordur; hele ortada çocuklar varsa. Sonunda kaybeden yasal eşse bazıları, başka bir kadın kocasıyla ilişkiye girdiği için, zaten en başından beri hatanın onda olduğunu söylecektir.

“GİT" DEMEK KOLAY DEĞİL

Bazı kızlar, erkek arkadaşlarının evli olduğunu öğrendiklerinde, ilişkilerini koparacak kadar irade sahibidirler. Ama, çoğu bunu başaramaz. Özellikle erkek onları sevdiğini ve evliliğinin zaten bozulmuş olduğunu söylediğinde, duymak istediklerine çok kolay inanırlar. İnsanın, sevdiği birisine, onu tekrar görmeden önce, gidip evlilik sorunlarını çözmesini söyleyebilmesi için, oldukça cesur olması gerekir.

BÜTÜN AŞKLAR TATLI BAŞLAR

Yasak ilişkilerin çoğu, bir iş arkadaşıyla, bir komşuyla veya bir barda rastladığınız biriyle "masumane" başlar. İşte geç saatlere kadar çalışıyorsunuzdur, o sizi eve bırakmayı teklif eder. Biraz içip bir şeyler yemek için bir yerde durursunuz. Bol bol güler ve çok iyi anlaşırsınız. Eğer onun evli olduğunu biliyorsanız, buna bir son vermek için fırsatınız vardır, ya da, kontrol edemediğiniz bir tutkuyla kendinizi bırakıp bu romantik kaçamağa baştankara dalabilirsiniz. Her iki halde de, eğer onu çekici buluyorsanız ve onun da sizden hoşlandığını biliyorsanız, birlikte yalnız kaldığınız anda, yasak ilişki resmen başlar.

GİZLİLİĞİN BÜYÜSÜ

Bu tür ilişkilerin sonucunu kesin olarak tahmin etmek asla olası değildir. Geniş yürekli, iyi niyetli bir yaklaşım ancak şöyle olabilir: "İkimiz de yetişkin insanlarız ve duygusal olarak birbirimize bağlanacak değiliz. Ama, birbirimizden hoşlanıyoruz; neden olmasın?" Böyle bir düşünce, asla aşka karşı korunma gerektirmez. İster hoşlanın, ister hoşlanmayın ama seks genelde duygusal bir yakınlıktır.

DEDİKODULAR BAŞLAYINCA

Bürodan veya çevreden sıçrayan tek bir kıvılcımla aşk öykünüzün yangın ateşi gibi yayıldığını görünce üzüntüler başlar. İnsanlar aşk ve seks skandallarına bayılırlar. Dedikodunun, karısına ulaşması tehlikesinin dışında, iş arkadaşlarınızın arkanızdan fısıldaşmaları veya odaya her girişinizde anlamlı gülümsemeler hiç de eğlenceli değildir. Yaşamınızın büyük aşkı, herkesin gözünde küçük, kirli bir ilişkidir. Evli bir erkekle ilişkiye girdiğinizde, hiç kimseye görünmeden gidebileceğiniz yerler sınırlıdır. Bir süre sonra, yaşamınızın yarısını gizlenerek geçirdiğinizi görebilirsiniz.

SİZE KARŞI İÇTEN Mİ?

Bekâr bir kızla birlikte olan evli erkeklerden bazıları gerçekten içtendir. Ama çoğunun, evliliğinin bozmak gibi bir niyetleri olmadığını da eklemek gerekir. Ona güvenebileceğinizi nasıl bilebilirsiniz? "Karım beni anlamıyor!" derken pek çok saf genç kıza söylemiş de olabilir. Karısı, pekala onun anlattığı gibi sıkıcı biri ya da şikayet ettiği kadar cadı olabilir. Ama bu denli korkunçsa, onunla evlenmeyi neden istemiştir?

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>