>

AŞK - CİNSELLİK

Seksin 24 saati

Seksin 24 saatini keşfetmeye hazır mısınız? O halde günün farklı saatlerinde erotizmin doruklarına nasıl çıkacağımıza şöyle bir bakalım...
 
   
 
 
     
Sevişmek için en uygun zamanın gece olduğunu mu sanıyorsunuz? Oysa bu çok büyük bir yanılgı... Çünkü seks söz konusuysa, günün her saati karşınıza farklı sürprizlerle çıkabilir.

Sosyal yaşantızda, işinizde, gün içinde zamanlamaya büyük önem veriyor, atacağınız her adım için doğru anın gelmesini sabırla bekliyorsunuz. Peki ya cinsel hayatınızda 24 saatlik bir zaman dilimi içinde kendi cinselliğinizi yaşamak adına neler yapabileceğinizden haberiniz var mı? Yoksa çoğu insan gibi seksi günün hep aynı saatinde yerine getirilen bir görev gibi mi görüyorsunuz? Ne yazık ki modern hayatın hızlı temposu, dış etkenlerden kaynaklanan yorgunluk ve stres, alışkanlıklarımızı değiştirme konusundaki tembelliğimiz ve diğer birçok neden yaratıcılığımızı köreltiyor, sekse ayırdığımız vakti azaltıyor, aldığımız zevki sınırlandırıyor. Oysa cinsellik bize günün her anında farklı bir bedensel ve ruhsal doyum sağlayabilir. Tek yapmamız gereken iç saatimize güvenmek ve hangi saatte nasıl sevişeceğimizi bilmek... Belki hafta arası siz de partneriniz de çalıştığınız için cinsel açıdan günü pek iyi değerlendiremiyor olabilirsiniz, ama hafta sonları hala sizin.

Seksin 24 saatini keşfetmeye hazır mısınız? O halde günün farklı saatlerinde erotizmin doruklarına nasıl çıkacağımıza şöyle bir bakalım:

06:00 Seksologlar sabahın bu saatinde kadının da erkeğin de zevk alma potansiyellerinin oldukça yüksek olduğunu söylüyorlar.

Vücudunuz henüz gündelik streslerle geritmediği için bütünüyle rahat ve gevşek oluyor. Tamamen uyanmanıza hiç gerek yok, hatta hala rüyalar aleminde olmanız daha bile iyi... Ağır çekim hareketlerin ve yan karanlık odadaki büyülü atmosferin tadını çıkarın ve en küçük bir etkiye tepki veren bedeninizi tamamen serbest bırakın. Harika bir orgazma ulaştığınızı göreceksiniz.

08:00 Gerçek tutkunun zamanı geldi. Çünkü sabah sekiz, vücudun "şimdi!" emrini verdiği an.
Erkekler bu saatlerde yüzde 20 daha fazla seks hormonu salgılıyor. Eğer hafta sonu değilse birazdan kalkıp işe gitmek üzere iseniz bu telaş içinde küçük bir kaçamak yapma fikri sevişmenizi daha da ateşli ve heyecan verici hale getirebilir. Yalnız unutmayın; sabahın bu saatinde akrobasiye hiç gerek yok. Farklı pozisyonlar denemek ve yaratıcılıgınızı ortaya koymak istiyorsanız, bu isteğinizi ilerleyen saatlere saklayın çünkü uzmanlar sabahın bu vaktinde eklemlerin henüz açılmadığını ve vücudun esnekliğine kavuşmadığını vurguluyor.

11:00 Gün içinde enerjinizin tavana vuracağı bir-kaç saat var ve bunlardan ilki sabahla öğle arası...

Hayal gücünüzü sınırsızca kullanabilir, uzun zamandır rafa kaldırdığınız fantezilerinizi hayata geçirebilir, uzun uzun yatakta kalmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu zaman diliminde partnerinizle birbirinizin isteklerine kulak verirseniz, bu sevişme ikiniz için de çok daha tatmin edici hale gelecektir. Acele etmenize hiç gerek yok. Telefonu fişten çekin, bilgisayarı kapatın, televizyonun kumandasını bir kenara fırlatın ve beş duyunuzla sekse konsantre olun. Bu macerayı dıştan gelecek hiçbir etkinin bozmasına izin vermeyin.

13:00 Sonunda dinlenme vakti geldi.

Gün içinde biyoritminizin en düşük olduğu saatlerden birinde belki tutku dolu sevişmeler, erotik fırtınalar ya da vahşi bir seks yaşayamazsınız ama şefkat dolu öpücüklerin, tatlı sözlerin ve yumuşak okşamaların da aynı ölçüde keyif verici olduğunu unutmayın. Ne kendi kaslarınızı, ne de partnerinizinkileri zorlamayın ve onun yerine hafif dokunuşları, sarılıp birlikte uyumayı ya da yatakta sohbet etmeyi tercih edin.

15:00 Mutlu saatler başlıyor.

Çünkü bu saatlerde kandaki endorfin yani mutluluk hormonu seviyesi yükseliyor ve vücut öğlen saatlerinde dinlendikten sonra tekrar aktifleşmeye, hareket etmeye hazır hale geliyor. Birlikte alacağınız bir duş ya da uzun bir masaj, ikiniz için de hoş bir değişiklik olabilir. Aynı şekilde yataktan çıkıp evin farklı bir yerinde sevişebilir ya da birbirinize cinsel fantezilerinizi anlatıp vakit kaybetmeden uygulamaya geçebilirsiniz. Vücudunuzu, zihninizi ve özellikle de hayal gücünüzü alabildiğine serbest bırakın, tamamen bedeninize ve aldığınız zevke konsantre olun. Kendinize hiçbir sınır koymadan fiziksel enerjinizi psikolojik ve cinsel enerjinizle birleştirin. Ortaya ne kadar harika bir karışımın çıktığım göreceksiniz.

17:00 Hamile kalmak mı istiyorsunuz?

O halde bunun için en uygun zamanın akşamüstü saatleri olduğunu bilmenizde fayda var. Ayrıca akşamüstü, fiziksel dayanıklılığın da en üst düzeye yükseldiği ve kasların fazlasıyla esnek olduğu saatler. Yani spor niyetine yapılacak uzun ve yorucu bir seks için en uygun zaman geldi. Dışarıda yürüyüş yapmak ya da spor salonuna gitmek için zahmet etmenize hiç gerek yok çünkü aynı enerjiyi yatakta da harcayabilir, hatta kısa sürede çok daha fazla kalori yakabilirsiniz. Vücudunuzun esnekliğinden yararlanın ve bu özel saatleri yeni pozisyonlar denemeye, cinselliğin hiç keşfetmediğiniz semalarında gezinmeye ayırın. Partnerinizle aranızdaki elektriği arttırmak için elinizden geleni yapın ve hiçbir itiraz kabul etmeyin.

20:00 Duyularınız açık, vücudunuz hassaslığın doruğunda. en özel dokunuşlara sonuna kadar hazırsınız.

Akşamın günün diğer zamanlarından en büyük farkı, doğaçlama seksin yerini ufak tefek süslemelerin alması... Yani ortamı hazırlamalısınız. Tütsüler, mumlar, güzel yemekler, hoş bir müzik ve sonuç olarak sadece bedenlerin değil, ruhların da bütünleşmesi... Akşam saatlerinde kendi ellerinizle hazırlayacağınız romantik ve erotik atmosferin partneriniz üzerinde ne kadar etkili olacağını unutmayın ve cinselliğin büyülü havasım yakalamak için elinizden geleni yapın. İçgüdülerinizi serbest bırakın ve kesinlikle acele etmeyin. Günün bu son saatlerinde karanlığın gölgesinde, akşamın o gizemli havasında sevişmenin cinsel hayatınıza ve ilişkinize neler kattığını hemen fark edeceksiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>