>

AŞK - CİNSELLİK

Seksin Faydaları

Seksin faydalarını merak ediyorsanız, sizi haberimizi okumaya davet ediyoruz!...
 
   
 
 
     

Seks, vücudu güçlendirip güzelleştirip ağrıları azaltıyor.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Parlak, pembe ve sağlıklı bir cilt, ışıl ışıl gözler, cinsel enerji yayan bir vücut. Seks vücudun uzun vadede daha sağlıklı ve güçlü olmasını da sağlıyor.

AĞRILARI AZALTIYOR


Orgazmın verdiği rahatlama duygusu baş ağrılarını azaltıyor. Ritmik hareketler sayesinde vücut mutluluk hormonu salgılıyor ve kan dolaşımı düzene giriyor.

ENERJİYİ ARTIRIYOR

Bazen fazlasıyla yorucu olan seks, sonrasında vücudun canlanmasını ve enerjiyle dolmasını sağlıyor. Kısa bir gevşeme, yorgunluk ve hareketsizlikten sonra insanın kendini daha zinde, dinamik ve cinsel ilişki öncesinde olduğundan çok daha enerjik hissetmesi, tamamen seksin marifeti.

GÜZELLEŞTİRİYOR

Fiziksel problemlerin birçoğunu çözen seks, dış görünümü de güzelleştiren bir etkiye sahip. Cilt esnekleşiyor ve renk kazanıyor, saçlar güçleniyor, tırnaklar sertleşiyor. Düzenli seks egzersizleriyle vücut sıkılaşıyor. Üstelik bu egzersizler selülit ve varis oluşumunu geciktiriyor. Cinselliğin bir diğer avantajı ise hücrelerin yenilenmesi sürecini hızlandırıp yaşlanmayı yavaşlatması.

KALBİ KORUYOR

Kalp atışları aslında orgazm sırasında değil, orgazmdan önce hızlanmaya başlıyor. Bu da kalp için çok faydalı. Haftada en az iki kez cinsel ilişkiye girenler, diğerlerine oranla çok daha az kalp krizi riski taşıyorlar.

O halde ne duruyorsunuz? Bir an önce sağlık egzersizlerine başlamanın tam sırası... :)

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>