>

AŞK - CİNSELLİK

Sık Mesajlaşmak Aşkınızı Mı Sabote Ediyor?

Eminiz ki gelen mesajlar kutunuzda; "Naber?" veya "Bu akşam görüşelim mi?` gibi tonlarca mesaj vardır.
 
   
 
 
     

Bugünlerde, mesajlaşmak, her zaman olduğundan daha popüler. Türkiye'de günde 60–70 milyon adet SMS atılıyor. Peki, problem tam olarak nerede?

TEKNOLOJİK TEHLİKE 1: ŞANSINI DENEMEKTEN ÇEKİNİYOR

"Görüşelim mi" gibi belirsiz bir mesaj attığında, plan yapma sorumluluğunu sizin üzerinize atıyor demektir.

TEKNOLOJİK TEHLİKE 2: BAĞLANTI YOK

Erkeklerle telefonda konuşmanın heyecanını bir düşünsenize. Seksi bir gülüş, coşkulu bir ses tonu duymak ne kadar da cazip. Ama mesajlaşma, bunları bir anda silip atıveriyor. Mesajlaşmak erkeklerin yakınlıktan kaçınmalarına olanak veriyor.

TEKNOLOJİK TEHLİKE 3: HİSLERİNİ ANLAMANIZ GÜÇLEŞİR

"Dün gece çok eğlendim' diye yazdığı zaman; ya sizinle vakit geçirmekten gerçekten hoşlanmıştır, ya da ilgisini çekmemişsinizdir ama size kibar davranmaya çalışıyordur. Ama telefonda konuştuğunuzda, sesinin tonu ve vurgulamaları size bu konuda ipucu verecektir. Mesajlarına cevap vermeyip, aradığında da onunla iyi bir tonda konuşarak, bundan vazgeçirebilirsiniz.

TEKNOLOJİK TEHLİKE 4: TARTIŞMALARDAN KAÇIYOR


Buluşma planınızı iptal etmek istediğini düşünelim. "Beni arayıp gelemeyeceğini söyleseydin daha iyi olurdu" diyerek size saygısızlık etmesinden hoşlanmadığınızı belirtebilirsiniz.

Siz talep ettikten sonra, eğer hâlâ sizi aramayıp, mesaj atmaya devam ediyorsa, cevap yazmayı kesin. Belli ki, sizinle fazla ilgilenmiyor ve size değer veren yeni bir sevgili ve mesaj arkadaşı bulmanız gerekiyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>