>

AŞK - CİNSELLİK

Tüm duyularınızla sevişin

Dokunma, tat alma, görme, koku alma ve duyma... Yaşantımızın her anında kullandığımız bu beş duyunun sekste de büyük bir rol oynadığını biliyor muydunuz?
 
   
 
 
     
Kadınların ve erkeklerin en çok hangi bölgelerine dokunulmasından hoşlandıklarını ya da hangi renklerden tahrik olduklarını... Tüm bunları merak edenler sırayla bu beş duyuyu tıklasınlar, bakalım yatak odasında ne denli "duyarlılar".


1- SEKSİN SESİ

Bebeklerin ilk duydukları ses, annelerinin kalp atışıdır. Büyünce bile bu sesi duyduğumuzda büyük bir huzurkaplar içimizi. Genellikle sevgililerde birbirlerinin kalp atışlarını dinlemekten çok hoşlanırlar. Ancak bu ses kimileri için çok tahrik edici olurken kimileri için de huzuru çağrıştırır.

Kadınlar işitme açısından erkeklere oranla hassastır ve genelde yumuşak müziklerden hoşlanırlar. Sevişme sırasında ise sessizliği ya da inlemeyi tercih ederler. Erkeklerin çok tahrik edici buldukları ses ise sevişme esnasında partnerlerinin zevk çığlıklarıdır. Oysa pek çok kadın çekindiği için bu tür sesleri çıkarmak istemez.


2- DOKUN BANA

Genital organlar dışında kulak memesi, ağız, göğüsler, kalçalar ve ayaklar en fazla haz duyulan yerler olarak bilinir. Ayrıca karın da bu sıcak noktalardan biridir. Erkekler genellikle karın bölgesinden daha çok uyarlırken, kadınların en fazla uyarıldıkları noktanın göğüsler olduğunu söyleyebiliriz.

Elbette kadınlar ve erkekler farklı dokunuşlardan daha fazla zevk duyarlar. İngiliz araştırmacılar Anne Moir ve David Jessel "Brain Sex" (Beyinde Seks) adlı kitaplarında iki cinsin hangi tür dokunuşlardan hoşlandıklarını açıkladılar. Araştırmanın sonuçlarına göre kadınlar acıya daha çabuk ve şiddetli cevap veriyorlar. Ayrıca vücudun yüzeyine yapılan baskılara karşı da daha duyarlılar.

Erkekler ise kadınların kendilerini daha sert okşamalarını istiyorlar. Birçok erkek, eşlerinin dokunuşlarını genelde çok hafif, hatta gıdıklayıcı buluyor.

Bu ikilemi çözmek için çiftlere bir önerimiz olacak. Eşinizin size nasıl dokunduğunu izleyin. Çünkü insanlar sevgililerine genelde onun kendilerine dokunmasını istedikleri gibi dokunurlar.


3- TENİN KOKUSU

Herkesin vücudunun kendine has bir kokusu vardır. Bu koku tıpkı parmak izi gibi herkeste farklılık gösterir ve kimsenin kokusu birbirine benzemez. Gallup araştırma şirketinin yaptığı geniş kapsamlı araştırmaya göre, kadın ve erkeklerin yüzde 71'inin ten kokusunu büyük bir cinsel uyarıcı olarak kabul ettiğini gösterdi. Araştırmada kadınların büyük çoğunluğu seksi buldukları erkeklerin daha keskin ve erkeksi koktuklarını açıklıyorlar.

Kadınlar, koku alma konusunda erkeklere oranla daha hassaslar.. "Aşkın Anatomisi" kitabının yazarı Helen Fischer'a göre, kadınlar kokuları yaklaşık bir metre uzaktan tüm ayrıntısına göre ayırt edebiliyorlar. Hatta bazı kokuları sadece yetişkin kadınlar alıyor. Özellikle koltukaltı bezlerinden yayıldığı ispatlanan bu özel kokulara "feromon" adı veriliyor. Bu kokular kadınları hem rahatlatıyor hem de heyecanlandırıyor. Afrodizyak olduğu kabul edilen istiridye, şampanya, havyar gibi bazı besinlerde de bu tip feromonlar olduğu düşünülüyor.


4- ONU GÖRMEK

Yine hepimizin bildiği bir gerçekle yüzyüzeyiz. Görsellik, erkekleri kadınlara oranla çok daha fazla uyarır. Fakat son yıllarda yapılan araştırmalar, kadınların kendilerini rahat bıraktıkları takdirde erotik görüntülerden en az erkekler kadar zevk alabileceklerini gösterdi.

Yatak odanızın rengi veya iççamaşırınızın rengi bile cinsellikten alacağınız zevki artırır. Zaten kadın ve erkeğin belki de hemfikir olduğu tek nokta cinsellikte uyarıcı etki yapan renkler.

Araştırmalara göre kadın ve erkeğin seksi bulduğu renkler şöyle sıralanıyor: Kan kırmızısı, koyu mavi, mor, siyah, sarı, kahverengi ve gri. İşin ilginç yanı görsel olarak her iki cins de fazlasıyla uyarıldığı halde nedense sevişirken gözlerimizi kapamayı yeğleriz. Bunun sebebine gelince, genelde kimse vücudundan pek emin değildir. Hatta pek çok insan vücudundan nefret eder. Bu yüzden de gözlerini kapatır. Amerikalı seks terapisti David Schnarch'a göre gözlerini kapatanlar aslında hem kendilerini hem de eşlerini büyük bir zevkten mahrum bırakıyorlar.


5- ORAL TATLAR

Kadınların acıya karşı daha fazla hassasiyeti vardır ve genellikle tatlıyı tercih ederler. Erkekler ise tuzluya karşı daha zayıftırlar. Alınan tatlar ve buna bağlı olarak alınan hazlar özellikle oral seks uygulayan çiftler için büyük önem taşır.

Karşınızdakinden aldığınız lezzet ne denli hoşunuza giderse, o denli çok uyarılırsınız. Ancak hoşlanmadığınız, istemediğiniz durumlarda oral seks yapmak ya da size yapılmasına tahammül etmek zorunda değilsiniz. Bunu sakın unutmayın...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>